Róża ‘Meinaufeuer’ - Rosa ‘Meinaufeuer’

2022-05-31 13:09

Róża ‘Meinaufeuer’ to stosunkowo nowa odmiana róży okrywowej, wyhodowana w niemieckiej szkółce W. Kordes’ Sohne w 1990 roku.

Róża ‘Meinaufeuer’
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Agnieszka Żukowska Róża ‘Meinaufeuer’

Spis treści

  1. Róża ‘Meinaufeuer’ - opis
  2. Róża ‘Meinaufeuer’ - uprawa i pielęgnacja
  3. Róża ‘Meinaufeuer’ - zastosowanie

Róża ‘Meinaufeuer’ - opis

Róża ‘Meinaufeuer’ tworzy gęste, intensywnie rozgałęzione, szeroko rozrastające się krzewy, osiągając 40–60 cm wysokości i 60 cm szerokości. Jej kolczaste pędy początkowo są wzniesione, później szeroko rozpostarte, przewieszają się łukowato ku ziemi i pokładają. Liście są zielone, skórzaste, błyszczące, złożone z 5–7 listków. Zakwita w czerwcu i kwitnie do września. Kwiaty są czerwone, niewielkie, średnicy około 5 cm, półpełne do pełnych, złożone z wielu płatków. Kwiaty wyrastają po kilka w baldachowatych kwiatostanach na tegorocznych pędach, delikatnie pachną.

Róża ‘Meinaufeuer’ - uprawa i pielęgnacja

Róża ‘Meinaufeuer’ jest mało podatna na choroby. Najlepiej rośnie i kwitnie na żyznych, przepuszczalnych, piaszczysto-gliniastych glebach o odczynie obojętnym lub lekko kwaśnym i na słonecznych stanowiskach, choć może rosnąć na glebach słabszych. Odporna na warunki miejskie. Dość odporna na mróz, ale w zimniejszych rejonach kraju może przemarzać, dlatego warto ją okrywać na zimę. Po ewentualnym przemarznięciu dobrze regeneruje i szybko odrasta w kolejnych latach.

Raz na kilka lat, wczesną wiosną należy przeprowadzić wiosenne cięcie odmładzające, polegające na usunięciu pędów starych, chorych, suchych i krzyżujących się.

Róża ‘Meinaufeuer’ - zastosowanie

Róża ‘Meinaufeuer’ to doskonała róża na tereny zieleni, zwłaszcza do ogrodów i parków w stylu naturalistycznym. Świetnie nadaje się na rabaty, obwódki i słoneczne skarpy. Doskonale wygląda zarówno w jednoodmianowych grupach, jak też w połączeniu z innymi odmianami róż czy bylin.

Nadaje się także do uprawy w większych pojemnikach, zarówno w ogrodach, jak i na tarasach i balkonach, pod warunkiem ich prawidłowego zabezpieczenia przed zimą.Różę ‘Meinaufeuer’ można rozmnażać przez sadzonki (zielne, półzdrewniałe i zdrewniałe, pobierane po kwitnieniu) oraz przez szczepienie i okulizację na podkładkach (może to zwiększyć odporność odmiany na mróz).

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia VI - IX
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Wysokość 40 cm - 60 cm
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów czerwona
Pokrój krzewiasty
Pokrój okrywowy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE