Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) - Rosa 'Horcoexist' (STAR PROFUSION)

2022-05-24 14:48

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) to niski krzew, należący do rodziny różowatych (Rosaceae). Odmiana ta została wyhodowana przez Collina Hornera w Wielkiej Brytanii, w 1997 roku. Do handlu w Polsce została wprowadzona przez Bogdana Hajdrowskiego, w 2009 roku.

Spis treści

  1. Róża 'Horcoexist' - opis
  2. Róża 'Horcoexist' - uprawa
  3. Róża 'Horcoexist' - zastosowanie

Róża 'Horcoexist' - opis

Róża 'Horcoexist' charakteryzuje się średnią siłą wzrostu i krzaczastym pokrojem. Dorasta do 1m wysokości i osiąga podobną szerokość. Wzniesione, kolczaste pędy pokryte są licznie drobnymi, szarozielonymi liśćmi.  Ciekawe, niewielkie , pojedyncze, czerwono-białe kwiaty, o żółtych środkach, pojawiają się obficie na roślinie od czerwca do października, powtarzając kwitnienie.

Róża 'Horcoexist' - uprawa

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) najlepiej rośnie na cięższych, żyznych, umiarkowanie wilgotnych glebach, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Jak każda róża, najlepiej czuje się na słonecznych stanowiskach, gdzie najobficiej zakwita. Dość odporna na mróz, ale w chłodniejszych rejonach Polski wdzięczna będzie za okrycie lub okopczykowanie na zimę.

Róża 'Horcoexist' - zastosowanie

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) to doskonała róża okrywowa, szczególnie polecana na skarpy i zbocza oraz na tereny zieleni miejskiej. Świetnie sprawdzi się również w pojemnikach (które należy dobrze zabezpieczyć na zimę przed mrozem) oraz w skrzynkach balkonowych.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 1 m
Termin kwitnienia VI - X
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój rozłożysty
Pokrój krzaczasty
Barwa kwiatów czerwono-biała