Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) - Rosa 'Horcoexist' (STAR PROFUSION)

2022-05-24 14:48

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) to niski krzew, należący do rodziny różowatych (Rosaceae). Odmiana ta została wyhodowana przez Collina Hornera w Wielkiej Brytanii, w 1997 roku. Do handlu w Polsce została wprowadzona przez Bogdana Hajdrowskiego, w 2009 roku.

Spis treści

  1. Róża 'Horcoexist' - opis
  2. Róża 'Horcoexist' - uprawa
  3. Róża 'Horcoexist' - zastosowanie

Róża 'Horcoexist' - opis

Róża 'Horcoexist' charakteryzuje się średnią siłą wzrostu i krzaczastym pokrojem. Dorasta do 1m wysokości i osiąga podobną szerokość. Wzniesione, kolczaste pędy pokryte są licznie drobnymi, szarozielonymi liśćmi.  Ciekawe, niewielkie , pojedyncze, czerwono-białe kwiaty, o żółtych środkach, pojawiają się obficie na roślinie od czerwca do października, powtarzając kwitnienie.

Róża 'Horcoexist' - uprawa

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) najlepiej rośnie na cięższych, żyznych, umiarkowanie wilgotnych glebach, o odczynie obojętnym lub lekko zasadowym. Jak każda róża, najlepiej czuje się na słonecznych stanowiskach, gdzie najobficiej zakwita. Dość odporna na mróz, ale w chłodniejszych rejonach Polski wdzięczna będzie za okrycie lub okopczykowanie na zimę.

Róża 'Horcoexist' - zastosowanie

Róża 'Horcoexist' (STAR PROFUSION) to doskonała róża okrywowa, szczególnie polecana na skarpy i zbocza oraz na tereny zieleni miejskiej. Świetnie sprawdzi się również w pojemnikach (które należy dobrze zabezpieczyć na zimę przed mrozem) oraz w skrzynkach balkonowych.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 1 m
Termin kwitnienia VI - X
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój rozłożysty
Pokrój krzaczasty
Barwa kwiatów czerwono-biała
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE