Róża ANISADE 'Wekvossutono' - Rosa ANISADE 'Wekvossutono'

2020-07-16 15:42 Redakcja serwisu

Róża ANISADE 'Wekvossutono' to odmiana róży rabatowej z grupy róż wielokwiatowych wyhodowana przez Toma Carrutha z USA. Roślina charakteryzuje się wzrostem typowym dla gatunku, ma krzaczasty i rozłożysty pokrój, dorasta do 50-100 cm wysokości. Na sztywnych pędach wyrastają intensywnie zielone liście, z wierzchu błyszczące, które opadają na zimę.

Róża ANISADE 'Wekvossutono' kwitnie obficie od czerwca do października. Kwiaty są duże, pełne, zebrane po kilka w szczytowych kwiatostanach, rozwijają się sukcesywnie, mają żółty kolor, który w miarę przekwitania zmienia się na kremowy.
Róża ANISADE 'Wekvossutono' wymaga stanowiska słonecznego i zacisznego oraz podłoża żyznego, przepuszczalnego, umiarkowanie wilgotnego, o lekko kwaśnym odczynie. Roślina jest dość odporna na mróz, ale zaleca się kopczykowanie krzewów na zimę.
Róża ANISADE 'Wekvossutono' jest polecana do ogrodów przydomowych oraz do parków i zieleni miejskiej. Można ją sadzić na rabatach w grupach bądź pojedynczo, ale także uprawiać w pojemnikach. Nadaje się na kwiat cięty.
Stanowisko
Wilgotność gleby
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 50 cm - 1 m
Termin kwitnienia VI - X
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów kremowa
Barwa kwiatów żółta
Pokrój rozłożysty
Pokrój krzaczasty