Pieris japoński 'Cupido' - Pieris japonica 'Cupido'

2020-07-16 15:45

Pieris japonica ‘Cupido’ to zimozielony krzew liściasty o zwartym, kulistym pokroju, karłowy, dorasta do 0,5–1 m wysokości. Ma skórzaste, zielone, z wierzchu błyszczące, pod spodem jaśniejsze i matowe liście. Należy do roślin wrzosowatych.

Pieris japoński 'Cupido'
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka Pieris japoński 'Cupido'

Pieris japonica ‘Cupido’ kwitnie obficie w kwietniu i w maju. Białe kwiaty mają dzbaneczkowaty kształt, są zebrane po kilkanaście w gęste, zwieszające się kwiatostany – wiechy. Brązowoczerwone pąki kwiatostanowe pojawiają się już jesienią roku poprzedniego.

Pieris japonica ‘Cupido’ może podmarzać podczas surowych zim. Najlepiej, gdy posadzimy go na stanowisku półcienistym lub zacienionym, zacisznym i osłoniętym. Pieris wymaga gleb kwaśnych, umiarkowanie wilgotnych i próchnicznych.

Pieris japonica ‘Cupido’ to odmiana polecana do sadzenia w cieplejszych rejonach kraju. Wymaga okrycia na zimę. Dobrze prezentuje się w ogrodach przydomowych i na wrzosowiskach, w towarzystwie innych krzewów wrzosowatych. Można go także uprawiać w pojemnikach.

Wilgotność gleby średnio wlgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Stanowisko zacienione
Wysokość 50 cm - 1 m
Kategoria Krzewy liściaste
Termin kwitnienia IV - V
Zimozielone Tak
Barwa kwiatów biała
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kulisty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE