Perukowiec podolski 'Royal Purple' - Cotinus coggygria ‘Royal Purple’

2020-07-16 15:45
Perukowiec podolski 'Royal Purple'
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak Perukowiec podolski 'Royal Purple'

Perukowiec podolski 'Royal Purple' to krzew liściasty dorastający do 3 m wysokości o dekoracyjnych purpurowych liściach, jesienią przebarwiających się na jaskrawoczerwono. Kwitnie w czerwcu–lipcu, purpurowe kwiaty zebrane są w efektowne kwiatostany, które po przekwitnięciu tworzą oryginalne pierzaste owocostany.

Perukowiec Royal Purple – uprawa

Perukowce najlepiej rosną na glebach, przepuszczalnych, zasobnych w wapń (zasadowy odczyn) i na stanowisku słonecznym, ciepłym i suchym. Perukowiec podolski jest bardzo wytrzymały na niskie temperatury i na suszę.

Cotinus coggygria Royal Purple w ogrodzie

Perukowiec 'Royal Purple' polecany jest do sadzenia – pojedynczo bądź w grupach – w parkach i miejskich terenach zieleni oraz w ogrodach przydomowych.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 3 m
Kategoria Krzewy liściaste
Termin kwitnienia VI - VII
Zimozielone Nie
Podlewanie mało
Barwa kwiatów czerwona
Barwa liści/igieł czerwona
Pokrój krzaczasty
Pokrój zaokrąglony
Pokrój zwarty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021