Kalina hordowina - Viburnum lantana

2020-07-17 12:42

Kalina hordowina dorasta do około 3 m wysokości. Kalina hordowina to krzew charakteryzujący się białymi kwiatami, zebranymi w płaskie kwiatostany oraz dekoracyjnymi owocami. Kalina hordowina kwitnie w maju. Owoce kaliny hordowiny są czerwone, a po dojrzeniu czarne, bardzo dekoracyjne, chętnie zjadane przez ptaki.

Kalina hordowina to roślina o niewielkich wymaganiach, dobrze radzi sobie na słonecznych, suchych i kamienistych stanowiskach. Cięcie kaliny hordowiny nie jest zalecane, ponieważ osłabia pędy. Zimą kalina hordowina może przemarzać, najlepiej sadzić ją na stanowiskach osłoniętych od wiatru.

Kalina hordowina jest polecana do sadzenia w parkach i w ogrodach przydomowych. Znakomicie nadaje się na kwiat cięty.Kalina hordowina jest odporna na wszelkie choroby i szkodniki.

Odmiany kaliny hordowiny

  • Viburnum lantana 'Aureovariegata' (inaczej 'Variegatum') - ciekawa odmiana o liściach pomarszczonych w żółte plamy,
  • Viburnum lantana 'Aureum' – odmiana o liściach wiosną żółtych, latem lekko zieleniejących.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 3 m
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój rozłożysty
Termin kwitnienia V
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022