Jaśminowiec wonny 'Aureus' - Philadelphus coronarius 'Aureus'

2021-04-12 16:59 Opracowanie redakcja serwisu
Jaśminowiec wonny 'Aureus'
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka Jaśminowiec wonny 'Aureus'

Jaśminowiec wonny 'Aureus' to wolno rosnący krzew liściasty o dekoracyjnych żółtych liściach. Ma wyprostowany pokrój i sztywne pędy, u starszych egzemplarzy zewnętrzne gałęzie rozkładają się i obwisają. Roślina dorasta do 1-2 m wysokości i 1-1,5 m szerokości.

Jaśminowiec wonny 'Aureus' ma kasztanowobrązowa, lekko lśniącą korę, która nie łuszczy się. Jego liście są jajowate, ostro zakończone, drobno ząbkowane, długości 4,5-9 cm. Liście wiosną są jaskrawożółte, latem zielonożółte.

Jaśminowiec wonny 'Aureus' kwitnie w maju i czerwcu. Kwiaty są kremowobiałe, pojedyncze, średnicy około 2 cm, silnie pachnące, skupione po 5-9.Jaśminowiec wonny 'Aureus' najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku i glebach gliniastych, przepuszczalnych, wapiennych lub obojętnych. Roślina jest wytrzymała na suszę, warunki miejskie i zanieczyszczenia przemysłowe. Dobrze znosi przesadzanie i cięcie (szybko po nim odrasta). Można go sadzić zarówno pojedynczo, jak i w grupach w ogrodach przydomowych, parkach, zieleni miejskiej. Nadaje się na żywopłoty formowane oraz swobodne szpalery.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia V - VI
Wysokość 1 m - 2 m
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Pokrój wyprostowany
Barwa liści/igieł żółta
Pokrój krzaczasty
Barwa kwiatów kremowobiała

NOWY NUMER

Maj w M jak Mieszkanie wabi kolorami i zachęca do zmian w domu. Prezentuje piękne przedmioty i aranżacje w pastelowych odcieniach różu, błękitu, żółtego i zieleni.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2021