Jaśminowiec wonny 'Aureus' - Philadelphus coronarius 'Aureus'

2021-04-12 16:59 Opracowanie redakcja serwisu
Jaśminowiec wonny 'Aureus'
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Monika Pawlonka Jaśminowiec wonny 'Aureus'

Jaśminowiec wonny 'Aureus' to wolno rosnący krzew liściasty o dekoracyjnych żółtych liściach. Ma wyprostowany pokrój i sztywne pędy, u starszych egzemplarzy zewnętrzne gałęzie rozkładają się i obwisają. Roślina dorasta do 1-2 m wysokości i 1-1,5 m szerokości.

Jaśminowiec wonny 'Aureus' ma kasztanowobrązowa, lekko lśniącą korę, która nie łuszczy się. Jego liście są jajowate, ostro zakończone, drobno ząbkowane, długości 4,5-9 cm. Liście wiosną są jaskrawożółte, latem zielonożółte.

Jaśminowiec wonny 'Aureus' kwitnie w maju i czerwcu. Kwiaty są kremowobiałe, pojedyncze, średnicy około 2 cm, silnie pachnące, skupione po 5-9.Jaśminowiec wonny 'Aureus' najlepiej rośnie na słonecznym stanowisku i glebach gliniastych, przepuszczalnych, wapiennych lub obojętnych. Roślina jest wytrzymała na suszę, warunki miejskie i zanieczyszczenia przemysłowe. Dobrze znosi przesadzanie i cięcie (szybko po nim odrasta). Można go sadzić zarówno pojedynczo, jak i w grupach w ogrodach przydomowych, parkach, zieleni miejskiej. Nadaje się na żywopłoty formowane oraz swobodne szpalery.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia V - VI
Wysokość 1 m - 2 m
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Pokrój wyprostowany
Barwa liści/igieł żółta
Pokrój krzaczasty
Barwa kwiatów kremowobiała
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021