Hortensja drzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' - Hydrangea arborescens SPIRIT 'Invincibelle'

2022-03-09 14:46

Hortensja krzewiasta (drzewiasta) SPIRIT 'Invincibelle' to odmiana krzewu liściastego z rodziny hortensjowatych (Hydrangaeaceae), którą wyselekcjonował dr T. Ranney, z Olsen CSU w USA, w latach 2003-2009. W 2011 roku, na rynek europejski odmianę tę wprowadziła firma Valkplant z Boskoop, w Holandii.

Spis treści

  1. Hortensja krzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' - opis
  2. Hortensja krzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' - stanowisko i podłoże
  3. Hortensja krzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' - zastosowanie

Hortensja krzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' - opis

Hortensja krzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' to szeroko rozrastający się, szybko rosnący krzew, złożony z wielu sztywnych pędów głównych, osiągający wysokość 1-1,2m. Sezonowe, jasnozielone, jajowate liście pojawiają się na roślinie już wczesną wiosną, a od czerwca do lipca roślina zakwita masą płonych kwiatów o średnicy około 2cm.

Zarówno w pąkach, jak i tuż po rozwinięciu mają one barwę różową, która zanika z czasem na wierzchniej stronie płatków, których część, pod wpływem promieni słonecznych staje się biała. Kwiaty zebrane są na tegorocznych pędach w bardzo duże, niemalże kuliste kwiatostany, osiągające średnicę 15-20cm, które pozostają na roślinie aż do późnej jesieni.

Coroczne cięcie roślin na 2-3 oczka, powoduje ich silne zagęszczenie, poprawę pokroju, poprzez ładne zagęszczenie pędów oraz obfitsze kwitnienie.

Hortensja krzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' - stanowisko i podłoże

Hortensja krzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' najlepiej rośnie na próchniczej, dostatecznie wilgotnej glebie, o odczynie obojętnym lub zasadowym. Wymaga stanowiska półcienistego lub słonecznego, ale lekko osłoniętego od ostrych promieni słońca, które mogą uszkadzać kwiaty, powodując ich brązowienie i zasychanie. Najlepiej rośnie i kwitnie przy wysokiej wilgotności powietrza. Roślina mrozoodporna.

Hortensja krzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' - zastosowanie

Hortensja krzewiasta SPIRIT 'Invincibelle' to doskonała odmiana hortensji, która sprawdzi się zarówno jako soliter w niewielkich ogrodach przydomowych, jak również sadzona w grupach, w dużych ogrodach i parkach. Można ja również uprawiać w dużych pojemnikach, pod warunkiem ich prawidłowego zabezpieczenia przed zimą. Doskonale sprawdzi się też w zieleni osiedlowej.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średni wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Krzewy liściaste
Termin kwitnienia VI - VII
Wysokość 1 m - 1,2 m
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Pokrój rozłożysty
Pokrój krzaczasty
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE