Forsycja 'Maluch' - Forsythia 'Maluch'

2022-06-27 16:51

Forsycja 'Maluch' to polska odmiana forsycji, która jest mieszańcem forsycji pośredniej i koreańskiej (podobnie jak kilka innych polskich odmian), dzięki czemu należy do czołówki najbardziej mrozoodpornych odmian w obrębie tego rodzaju – nie przemarza nawet podczas bardzo surowych zim.

Forsycja 'Maluch'
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Forsycja 'Maluch'

Spis treści

  1. Forsycja 'Maluch' – opis
  2. Kwiaty forsycji
  3. Forsycja – uprawa
  4. Forsycja – cięcie
  5. Krzew forsycja w ogrodzie

Forsycja 'Maluch' – opis

Forsycja 'Maluch' charakteryzuje się powolnym wzrostem, dorasta do około 120 cm wysokości.

Kwiaty forsycji

Forsycja 'Maluch' kwitnie obficie przed rozwojem liści. Kwitną nawet bardzo młode krzewy. Kwiaty forsycji 'Maluch' są niewielkie, koloru złocistożółtego.

Forsycja – uprawa

Forsycja 'Maluch' preferuje stanowiska słoneczne do półcienistych. Dobrze rośnie na każdej glebie. Pielęgnacja forsycji nie jest skomplikowana, co jest dużym ułatwieniem w uprawie tej rośliny.

Forsycja – cięcie

Przycinanie forsycji nie jest konieczne, odmiana sama w sobie zachowuje bardzo ładny pokrój, jednak jeśli chcemy przyciąć krzew, robimy to na przełomie lutego i marca (przed kwitnieniem), na wysokości 20–30 cm. Takie cięcie forsycji stosuje się je w celu poprawy żywotności starych krzewów, co kilka lat, w miarę potrzeby, ale należy pamiętać że przeprowadzając je, traci się kwitnienie w danym roku.

Krzew forsycja w ogrodzie

Forsycja 'Maluch' nadaje się do sadzenia zarówno w ogrodach przydomowych, jak i na terenach zieleni. Dobrze prezentuje się na większych przestrzeniach, na przykład w parkach. Polecana do sadzenia w jednorodnych grupach.

Poznaj też inne forsycje:

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Krzewy liściaste
Zimozielone Nie
Wysokość do 1,2 m
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów żółta
Pokrój krzaczasty
Termin kwitnienia III
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE