Berberys Thunberga ‘Starburst’ - Berberis thunbergii ‘Starburst’

2020-07-16 15:58
Berberys Thunberga ‘Starburst’
Autor: Maria Muszalska Berberys Thunberga ‘Starburst’

Berberys Thunberga ‘Starburst’ to wolno rosnący krzew liściasty o rozłożystym, zwartym pokroju, osiągający 0,5–1 m wysokości. Liście wielobarwne: różowo-biało-zielone. Ozdobne są również młode pędy o ciemnoróżowym kolorze.

Berberys Thunberga ‘Starburst’  preferuje stanowiska słoneczne lub półcieniste. Jest tolerancyjny w stosunku do wilgotności podłoża, pH i rodzaju gleby. Odmiana ma zastosowanie w ogródkach przydomowych, zieleni miejskiej (także jako roślina okrywowa), w pojemnikach, w grupach. Strefa mrozoodporności 5a. Odmianę wyhodowali Susan i Stephen Yandall.

Nowość prezentowana w Konkursie Roślin Nowości na Wystawie "Zieleń to życie" 2008 przez Gospodarstwo Szkółkarskie Lucjan i Grzegorz Kurowscy.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z pędów
Wysokość 50 cm - 1 m
Kategoria Krzewy liściaste
Termin kwitnienia V
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa kwiatów żółta
Pokrój rozłożysty
Barwa liści/igieł pstra
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021