Azalia japońska ‘Elsie Lee’ - Rhododendron ‘Elsie Lee’

2020-07-16 15:58 Na podstawie materiałów Agencji Promocji Zieleni
Azalia japońska 'Elsie Lee'
Autor: Eugeniusz Pudełek Azalia japońska ‘Elsie Lee’

Azalia japońska ‘Elsie Lee’ to krzew wrzosowaty wolno rosnący (karłowy), kępiasty, zwarty. Po 10 latach osiąga 0,5–1 m wysokości.

Azalia japońska ‘Elsie Lee’  to roślina o jasnych, półzimozielonych liściach. Kwitnie w maju, kwiaty pełne, duże (6–6,5 cm średnicy), o oryginalnym kolorze – jasnym lila.

Jak wszystkie azalie, preferuje stanowisko półcieniste, pH kwaśne, glebę przeciętną ogrodową, umiarkowanie wilgotną. Nadaje się do ogrodów przydomowych, parków, ogrodów wrzosowiskowych, nasadzeń w grupach. Odmiana pochodzi z USA, wprowadzona na rynek w 1968 r. przez szkółkę H. Hachmanna (Niemcy), który określił ją w katalogu jako „niezwykły rarytas”

Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 1 m
Kategoria Krzewy liściaste
Termin kwitnienia V
Zimozielone Tak
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów fioletowa
Pokrój kępiasty
Pokrój zwarty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021