Pustynnik himalajski - Eremurus himalaicus

2020-07-16 15:43
Pustynnik himalajski
Autor: Mirosław Krogulec Pustynnik himalajski

Pustynnik himalajski rośnie dziko na stepach Azji Środkowej. Wymaga dobrej, żyznej i przepuszczalnej gleby z dużą zawartością piasku.

Pustynnik himalajski potrzebuje stanowiska dobrze nasłonecznionego i zacisznego. Ponieważ nie znosi nadmiaru wody, nie powinien rosnąć w miejscach podmokłych ani w zagłębieniach. Nie jest całkowicie mrozoodporny, więc na zimę należy okryć go stroiszem. Warto też rozłożyć nad nim folię, która będzie chronić go przed wodą opadową.

Bulwy pustynnika himalajskiego sadzimy późnym latem w okresie spoczynku roślin na głębokości około 15 cm. Jeśli ziemia jest zwarta, na dno trzeba nasypać grubą warstwę żwiru jako drenaż (nawet 25-30 cm). Białe, różowe, żółte czy pomarańczowe kwiaty pustynnika wyrastają na wysokich wyprostowanych pędach kwiatowych, co tłumaczy to, że nazywany też bywa igłą Kleopatry. (as)

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia V - VI
Kategoria Byliny
Wysokość 1,5 m - 2 m
Barwa kwiatów biała
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów pomarańczowa
Barwa kwiatów żółta
Pokrój wyprostowany
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W maju w „M jak Mieszkanie” podajemy przepis na kuchnię – podsuwamy sprawdzone sposoby na zaaranżowanie funkcjonalnej i estetycznej strefy gotowania.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Maj 2022