Pierwiosnek z grupy Candelabra - Primula

2020-07-16 15:44 Anna Skórkowska
Zdjęcie 65057
Autor: Piotr Gorączko

Do tej grupy pierwiosnków należą gatunki azjatyckie i pochodzące od nich odmiany. Są to atrakcyjne, łatwe w uprawie rośliny wieloletnie nadające się do sadzenia w wilgotnych miejscach, na przepuszczalnych glebach.

Mają bardzo charakterystyczne kwiatostany dorastające do 60 cm, z kwiatami średnicy do 2 cm, ułożonymi na łodydze w kilku okółkach. To powoduje, że przypominają świeczniki (stąd nazwa grupy). Tworzą siedzące na ziemi rozety liści, spośród których wyrastają pędy kwiatowe. Kwiaty są intensywnie wybarwione: żółte, fioletowe, czerwone, amarantowe. Sadzić je można na ocienionych rabatach, nad brzegami oczek wodnych lub pod okapem wysokich drzew. Łatwo się rozsiewają. (as)

Stanowisko
Wilgotność gleby
Stanowisko
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Termin kwitnienia IV - VII
Wysokość 40 cm - 60 cm
Podlewanie dużo
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów czerwona
Barwa kwiatów fioletowa
Barwa kwiatów żółta
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021