Penstemon - Penstemon

2020-07-16 15:45

Penstemon to bylina z rodziny trędownikowatych Scrophulariaceae, która tworzy duże, gęste kępy. Penstemon ma wzniesione łodygi osiągające około 50 cm wysokości. Liście penstemonu są jasnozielone, maja kształt podłużnie lancetowaty, są osadzone dość gęsto na łodydze.

Penstemon kwitnie w lipcu i sierpniu. Pojedyncze rurkowo-wargowe kwiaty są karminowe, różowe, białe lub niebieskofioletowe, mają kształt dzwonka, zebrane są w kwiatostany złożone. Kwiatostany nadają się na kwiat cięty.

Penstemon wymaga słonecznego stanowiska oraz gleby próchnicznej i lekkiej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie obojętnym. Roślina nie jest odporna na mróz, należy więc okrywać ją na zimę.

Penstemon w ogrodach wykorzystuje się do obsadzania rabat. Można go także sadzić w pojemnikach.Penstemon rozmnaża się przez nasiona wysiewane w lutym i marcu w szklarni. Rozsadę wysadza się na miejsce stałe w drugiej połowie maja.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 50 cm
Termin kwitnienia VII - VIII
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów różowa
Barwa kwiatów karminowa
Pokrój kępiasty
Barwa kwiatów niebieskofioletowe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021