Naradka himalajska - Androsace himalaica

2020-07-16 15:46
Naradka himalajska
Autor: www.thinkstockphotos.com Naradka himalajska

Naradka himalajska to zimozielona bylina z rodziny pierwiosnkowatych (Primulaceae). Pochodzi z Kaszmiru i Pakistanu. Roślina dorasta 5–10 cm wysokości, tworzy luźne skupiska ciemnozielonych, lancetowatych liści.

Naradka himalajska kwitnie w maju i czerwcu. Drobne, jasnoróżowe kwiaty są zebrane w baldaszkowate kwiatostany osadzone na długich (10–25 cm) pędach kwiatostanowych.

Naradka himalajska jest rośliną łatwą w uprawie. Najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, w średnio wilgotnym podłożu. Rośliny sadzić należy w odstępach co 20 cm.Jest rośliną mrozoodporną, choć w mroźne i bezśnieżne zimy może przemarzać, szczególnie we wschodnich krańcach Polski. Dlatego jesienią warto okryć ją np. stroiszem.Naradka himalajska to znakomita roślina na skalniaki.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 5 cm - 10 cm
Termin kwitnienia V - VI
Kategoria Byliny
Zimozielone Tak
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój płożący
Barwa kwiatów liliowa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021