Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' - Coreopsis verticillata 'Lemon Punch'

2022-04-11 14:27

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' to odmiana długowiecznej byliny z rodziny astrowatych Asteraceae. Odmiana została wyhodowna i wprowadzona na rynek przez firme Terra Nova.

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch'
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch'

Spis treści

  1. Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' - opis
  2. Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' - kwitnienie
  3. Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' - uprawa

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' - opis

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' ma zwarty pokrój, dorasta do 30cm wysokości. Pędy są silnie rozgałęzione, lekko wzniesione, pokryte u podstawy lancetowatymi, podłużnymi liśćmi, które w górnej części pędów przechodzą w liście pierzastosieczne.

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' - kwitnienie

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' kwitnie od VI do IX( aż do pierwszych przymrozków). Pędy kwiatostanowe zakończone są dużą liczbą długich, delikatnych szypułek, z koszyczkami kwiatowymi na szczycie. Płatki korony koloru jasnożółtego z różowawym, nieregularnie rozmieszczonym, rozmytym rumieńcem, rozszerzają się od środka, na zewnątrz korony, a ich zewnętrzne brzegi są delikatnie postrzępione.

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' - uprawa

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' wymaga żyznej, próchniczej gleby oraz słonecznego. Jest rośliną wytrzymałą na mróz. Nachyłek okółkowy rozmnaża się przez podział roślin wiosną.

Nachyłek okółkowy 'Lemon Punch' doskonale nadaje się do ogrodów przydomowych, na rabaty, wyższe obwódki kwiatowe oraz grupy na trawnikach. 

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia VI - IX
Wysokość do 30 cm
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów żółta
Pokrój krzaczasty