Len trwały - Linum perenne

2020-07-16 15:48 Opracowanie redakcja serwisu

Len trwały to bylina z rodziny lnowatych (Linaceae), występuje w południowo-wschodniej Europie oraz w zachodniej Azji.

Len trwały osiąga wysokość do 60 cm. Pędy wzniesione, silnie rozkrzewione, tworzą zwarte kępy. Liście lancetowate, równowąskie, ostro zakończone, wydłużone, barwy szarozielonej. Kwitnie od czerwca do lipca. Kwiaty błękitne, zebrane w baldachogrona, po przekwitnięciu płatki szybko opadają. Istnieją odmiany o kwiatach białych.Wymaga stanowiska słonecznego. Najlepiej rośnie na glebie piaszczystej, średnio suchej, wapiennej. Nie wymaga gleby zasobnej w składniki pokarmowe. Roślina bardzo dobrze znosi suszę. Wymaga okrycia na zimę oraz ochrony przed wilgocią. Stosowany do ogrodów skalnych, na obwódki, na rabaty w dużych grupach i do pojemników.Rozmnaża się przez wysiew nasion wiosną. Roślina często sama się rozsiewa.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 60 cm
Kategoria Byliny
Termin kwitnienia VI - VII
Zimozielone Nie
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów niebieska
Pokrój wzniesiony
Pokrój kępiasty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021