Krwawnik wiązówkowaty - Achillea filipendulina

2020-07-16 15:48 Redakcja Wymarzonyogrod.pl

Krwawnik wiązówkowaty jest byliną z rodziny złożonych Compositae. Pochodzi z Kaukazu, ma wzniesione i nierozgałęzione pędy, wyrastające do 120 cm wysokości. Liście są szarozielone, lancetowate, pierzaste.

Krwawnik wiązówkowaty - uprawa

Kwitnie od połowy czerwca do końca sierpnia. Małe, żółte w różnych odcieniach koszyczki zebrane są w baldachokształtne, talerzowate kwiatostany średnicy 9–10 cm (u odmian do 20 cm).
Krwawnik wiązówkowaty dobrze rośnie na średnio żyznej glebie. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego. Jest rośliną niewybredną i łatwą w uprawie.
Stosuje się go na rabaty bylinowe. Bardzo szybko się rozrasta, dając duże, ładne plamy. Odmiany wielkokwiatowe nadają się na kwiat cięty, a nawet do suszenia.

Rozmnaża się go głównie przez podział roślin jesienią lub wiosną przez sadzonki. Sadzić należy w rozstawie 40 x 30 cm.

Stanowisko
Wilgotność gleby
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia VI - VIII
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Wysokość do 1,2 m
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów żółta
Pokrój wzniesiony
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021