Krwawnik ogrodowy 'Moonshine' - Achillea 'Moonshine'

2020-07-16 15:48
Krwawnik ogrodowy 'Moonshine'
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Krwawnik ogrodowy 'Moonshine'

Krwawnik ogrodowy 'Moonshine' (ang. greek yarrow, yarrow) to kępiasta bylina, z rodziny astrowatych (Asteraceae), ze sztywnymi, wyprostowanymi pędami, dorastająca do 60 cm wysokości.

Krwawnik ogrodowy 'Moonshine' ma szarozielone liście i kwiaty - siarkowożółte koszyczki - zebrane w płaskie, siarkowożółte kwiatostany - podbaldachy, wyrastające ponad kępę liści. Rozrasta się za pomocą podziemnych kłączy.

Kwitnienie rozpoczyna na przełomie maja i czerwca. Kwitnie praktycznie przez cale lato. W celu przedłużenia kwitnienia, należy systematycznie usuwać przekwitnięte kwiatostany. Ostatnie można pozostawić na zimę, ale wówczas należy je wyciąć już wczesna wiosną.

Wymaga stanowisk słonecznych lub lekko półcienistych i lekkich, przepuszczalnych, ale nieco wilgotnych gleb. Całkowicie odporna na mróz. Strefa mrozoodporności – 6.

Roślina będzie nam wdzięczna za wiosenne nawożenie.

Doskonała propozycja na słoneczne rabaty bylinowe, do ogrodów skalnych bądź nasadzeń w pojemnikach. Sadzić należy w małych grupach, po 3-10 szt. razem, w odstępach co kilka do kilkunastu centymetrów.

Rozmnażanie polega na podziale bryły korzeniowej. Wykonujemy je wczesną wiosną.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 60 cm
Kategoria Byliny
Termin kwitnienia V - IX
Zimozielone Nie
Podlewanie mało
Barwa kwiatów żółta
Pokrój wzniesiony
Pokrój kępiasty
Barwa liści/igieł zielonoszara
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W lutym czerpiemy energię z wyrazistości (kolorów i stylów), doceniamy także przytulność w domu. W rubryce MOODBOARD sprawdzamy śmiałe połączenie fioletu z niebieskim.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Luty 2022