Kostrzewa Gautiera - Festuca gautieri

2020-07-17 12:41 Monika Majewska
Zdjęcie 65228
Autor: Monika Latkowska

Kostrzewa Gautiera, potocznie nazywana „niedźwiedzim futrem”, to bylina z rodziny wiechlinowatych. Ta ozdobna, zimozielona trawa rośnie w strefie klimatu umiarkowanego oraz w strefie międzyzwrotnikowej w rejonach górskich. Ta ozdobna trawa ma liście nitkowate, dość sztywne i ciemnozielone. Roślina tworzy trawiastą poduszkę o wysokości nie większej niż 15 cm. Kostrzewa Gautiera dość szybko się rozrasta tworząc darń (zwarty splot trawy), ale starsze rośliny zamierają od środka kępy. Należy pamiętać, aby co 2-3 lata rozdzielać kępy i przesadzać.

Kostrzewa Gautiera kwitnie w maju, kwiaty mają kolor beżowy.

Kostrzewa Gautiera doskonale rośnie na wszystkich glebach ogrodowych, na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Jest całkowicie mrozoodporna.
Trawa dobrze komponuje się z krzewami liściastymi i iglakami. Można ją też ją sadzić na skalniakach oraz uprawiać na tarasie oraz w doniczkach na balkonie czy tarasie.

Stanowisko
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby
Kategoria Byliny
Zimozielone Tak
Wysokość do 15 cm
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kępiasty
Barwa kwiatów beżowa
Termin kwitnienia

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021