Kortaderia pampasowa 'Pumila' - Cortaderia selloana 'Pumila'

2020-07-16 15:49
Kortaderia pampasowa 'Pumila'
Autor: GettyImages Kortaderia pampasowa 'Pumila'

Kortaderia pampasowa 'Pumila' to ozdobna trawa bylinowa, tworząca gęste kępy, niższe niż u gatunku. Kortaderia pampasowa 'Pumila' dorasta do 2 m wysokości, a jej efektowne kwiatostany mogą mieć nawet 1,5 m długości.

Kortaderia pampasowa 'Pumila' kwitnie na przełomie sierpnia i września. Kwiatostany pojawiają późnym latem i jesienią, mają kremowobiałą barwę i stanowią długotrwałą ozdobę rośliny, także po zakończeniu wegetacji. W miarę starzenia się kwiatostanu, robi się on bardziej „puszysty”. Liście tej odmiany kortaderii pampasowej są podłużne, mają ostre brzegi.

Kortaderia pampasowa 'Pumila' wymaga gleby żyznej i przepuszczalnej, nie znosi gliniastego podłoża. W naturze rośnie na stanowiskach wilgotnych i podmokłych, na przykład przy stawach, jeziorach, bagnach. Młode okazy nie znoszą suszy.Kortaderię pampasową 'Pumila' należy sadzić w miejscach słonecznych. Rośliny trzeba zabezpieczać przed mrozem. Kwiatostany doskonale nadają się na kwiat cięty, jak również do suchych bukietów.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość do 2 m
Kategoria Byliny
Termin kwitnienia VIII - IX
Zimozielone Nie
Podlewanie dużo
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój kępiasty
Barwa kwiatów kremowobiała
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022