Kocimiętka Mussina - Nepeta mussinii

2020-07-16 15:49

Kocimiętka Mussina to bylina pochodząca z Europy i Azji. Rośnie bujnie, tworząc gęste kępy. Dorasta do 30-50 cm wysokości. Kocimiętka Mussina ma mocno rozgałęzione pędy i szarozielone, sercowate, ząbkowane na brzegach liście.

Kocimiętka Mussina
Autor: GettyImages Kocimiętka Mussina

Kocimiętka Mussina kwitnie od lipca do września. Kwiaty są drobne, fioletowoniebieskie, zebrane w kłosy. Kwitnie od drugiego roku uprawy. Świetnie nadaje się zarówno na rabaty, jak i skalniaki.

Kocimiętka Mussina to roślina lecznicza, miododajna. Doskonale nadaje się na rabaty przyjazne pszczołom. Wymaga stanowiska słonecznego i żyznej gleby, lekko przepuszczalnej. Roślina preferuje stanowiska suche.  Kocimiętka Mussina może być porażana przez kanciastą plamistość i mączniaka prawdziwego, narażona jest na ataki skoczka melisowego i mszycy ziemniaczanej. Starte liście kocimiętki Mussina dodają mięsu specyficznego aromatu, można również parzyć z nich herbatę.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 30 cm - 50 cm
Termin kwitnienia VII - IX
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Barwa kwiatów fioletowa
Pokrój kępiasty
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE