Karmnik ościsty - Sagina subulata

2020-07-16 15:50

Karmnik ościsty jest byliną z rodziny goździkowatych Caryophyllaceae. Dorasta do 2–5 cm wysokości, tworząc niską, ciemnozieloną, poduszkowatą darń, składającą się z długich, płożących się pędów, na których okółkowo rozmieszczone są równowąskie liście.

Karmnik ościsty kwitnie od kwietnia do lipca. Kwiaty karmnika ościstego są drobne, białe, liczne, pachnące miodem. Wyrastają na długich łodyżkach, są pięciopłatkowe z żółtym środkiem.

Karmnik ościsty dobrze rośnie na glebie przeciętnej, w miejscach piaszczystych, ale lekko wilgotnych. Wymaga stanowiska słonecznego lub półcienistego.

Karmnik ościsty stosowany jest do obsadzania ogrodów skalnych oraz do sadzenia zamiast trawnika w miejscach mniej uczęszczanych. Pięknie wygląda posadzony w otoczeniu kamieni, doskonale wypełnia przestrzenie między płytami chodnikowymi. ‘Aurea’ - to odmiana karmnika ościstego o złotożółtym ulistnieniu, bardzo dekoracyjna przez cały sezon wegetacyjny.

Stanowisko słoneczne
Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Roślina ozdobna z pędów
Kategoria Byliny
Wysokość 2 cm - 5 cm
Termin kwitnienia IV - VII
Barwa kwiatów biała
Podlewanie średnio
Barwa liści/igieł zielona
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE