Jasnota plamista ‘Beacon Silver’ - Lamium maculatum ‘Beacon Silver’

2020-07-16 15:51
Jasnota plamista 'Beacon Silver’
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak Jasnota plamista ‘Beacon Silver’

Jasnota plamista ‘Beacon Silver’ to bylina z rodziny jasnotowatych (Lamiaceae). Jej główną ozdobą są sercowatego kształtu, piłkowane liście srebrzystego koloru z wąskim, zielonym obrzeżeniem. Ozdobne są także barwne kwiatostany. Roślina wytwarza podziemne rozłogi, dorasta do 20–30 cm wysokości.

Jasnota plamista ‘Beacon Silver’ kwitnie od maja do sierpnia. Dwuwargowe kwiaty są koloru purpuroworóżowego, wyrastają pionowo w kątach liści, są zebrane w okółkowe kwiatostany.

Jasnota plamista ‘Beacon Silver’ wymaga gleby próchniczej, umiarkowanie wilgotnej, o odczynie obojętnym. Najlepiej rośnie w miejscu zacienionym (w półcieniu lub w cieniu), nie znosi silnego słońca.Jasnota plamista ‘Beacon Silver’ to znakomita roślina okrywowa, polecana do zadarniania niedużych zacienionych powierzchni (na przykład pod drzewami). Na rabatach najlepiej sadzić ją w małych grupach po kilka roślin. Doskonale nadaje się także do obsadzania skarp i szczelin w murkach oporowych oraz na skalniaki. Można ją też uprawiać w pojemnikach ustawianych na balkonach i tarasach.

Wilgotność gleby średnio wilgotna
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko zacienione
Roślina ozdobna z kwiatów
Stanowisko półcieniste
Wysokość 20 cm - 30 cm
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Termin kwitnienia V - VIII
Podlewanie średnio
Pokrój krzaczasty
Barwa liści/igieł srebrno-zielona
Barwa kwiatów purpuroworóżowa
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022