Gęsiówka wczesna 'Variegata' - Arabis procurrens 'Variegata'

2020-07-16 15:52
Gęsiówka wczesna 'Variegata'
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Gęsiówka wczesna 'Variegata'

Gęsiówka wczesna 'Variegata' to zimozielona bylina z rodziny kapustowatych (Brassicaceae). Ma charakterystyczne białoobrzeżone, zielone liście i drobne, białe kwiaty, zebrane w luźne kwiatostany.

Gęsiówka wczesna 'Variegata' kwitnie w kwietniu i maju. Jest niska, osiąga 10-15 cm wysokości, szybko rozrasta się zadarniając powierzchnię gleby. nie należy do roślin wymagających. Dobrze rośnie na każdej suchej i umiarkowanie wilgotnej glebie, na słonecznym stanowisku. Aby mieć pewność, że roślina dobrze przetrwa zimę warto okryć ją stroiszem.Jest rośliną okrywową. Nadaje się do sadzenia w ogrodach skalnych, na rabatach oraz do obsadzania murków. Znakomicie sprawdza się jako roślina na obwódki.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Stanowisko półcieniste
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 10 cm - 15 cm
Kategoria Byliny
Termin kwitnienia IV - V
Zimozielone Tak
Barwa kwiatów biała
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielono-biała
Pokrój wzniesiony
Pokrój kępiasty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021