Funkia ‘Midwest Magic’ - Hosta ‘Midwest Magic’

2020-07-16 15:53
Funkia ‘Midwest Magic’
Autor: Agencja Promocji Zieleni - Ewa Łuczak Funkia ‘Midwest Magic’ -

Funkia ‘Midwest Magic’ to bylina z rodziny liliowatych (Liliaceae) tworząca regularne, duże kępy do 60 cm wysokości (zazwyczaj osiąga od 20 do 50 cm wysokości). Rośnie dość wolno. Odmiana ta charakteryzuje się ozdobnymi sercowatymi liśćmi: jasnozielonymi (zielonkawożółtymi), z szerokim, nieregularnym, ciemnozielonym brzegiem. Na słońcu środek liścia staje się złoty.

Funkia ‘Midwest Magic’ kwitnie na przełomie lipca i sierpnia. Kwiaty mają lawendowy kolor. Pęd kwiatostanowy dorasta do 50 cm wysokości. Roślina rośnie dość wolno. Odmiana ta charakteryzuje się ozdobnymi sercowatymi liśćmi: jasnozielonymi (zielonkawożółtymi), z szerokim, nieregularnym, ciemnozielonym brzegiem. Na słońcu środek liścia staje się złoty.

Funkia ‘Midwest Magic’ najlepiej rośnie w półcieniu i cieniu. Odmiana późno rozpoczyna wegetację. Wymaga bardzo żyznej, próchnicznej, stale wilgotnej gleby.Funkia ‘Midwest Magic’ jest polecana do ogrodów i parków do tworzenia rabat oraz jako roślina okrywowa (do okrywania większych powierzchni w cieniu). Najlepiej sadzić ją w grupach po kilka roślin. Znakomicie nadaje się do ogrodów naturalistycznych.

Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby wilgotna
Stanowisko zacienione
Roślina ozdobna z kwiatów
Stanowisko półcieniste
Termin kwitnienia VII - VIII
Wysokość 20 cm - 60 cm
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Podlewanie dużo
Barwa kwiatów fioletowa
Pokrój kępiasty
Barwa liści/igieł jasnozielona
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021