Funkia 'Lemon Lime' - Hosta hybrida 'Lemon Lime'

2020-07-16 15:53
Funkia 'Lemon Lime'
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Funkia 'Lemon Lime'

Funkia 'Lemon Lime' to odmiana wyhodowana przez R. Savory w 1988 roku, pochodzi od Hosta nakaiana.

Funkia 'Lemon Lime' tworzy płaskie kępy o wysokości 25 cm i szerokości około 45 cm, dachówkowato zachodzących na siebie liści. Blaszki liściowe lancetowate, lekko pofalowane, o długości około 10 cm i szerokości 5 cm, o odcieniu zielono-cytrynowym, utrzymującym się niezmiennie przez cały sezon wegetacyjny. Tempo wzrostu dobre. Kwiaty fioletowe, ukazują się na roślinie na przełomie czerwca i lipca, na długich 30-45 centymetrowych pędach. Funkia 'Lemon Lime' najlepiej rośnie w cieniu lub półcieniu.Doskonale nadaje się do barwnych zestawień roślinnych, na rabaty bylinowe oraz pod korony drzew i krzewów.Odmiana lubiana przez ślimaki, ale ze względu na dużą liczbę liści, drobne uszkodzenia nie są bardzo widoczne.

Rozmnaża się jedynie wegetatywnie przez podział rozrośniętych kęp jesienią lub wczesną wiosną.Na skalę masową podstawowym sposobem rozmnażania funkii jest jedna z metod rozmnażania in vitro - mikrosadzonkowanie.

Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Stanowisko zacienione
Termin kwitnienia VI - IX
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Podlewanie dużo
Barwa kwiatów fioletowa
Pokrój kępiasty
Barwa liści/igieł zielonożółta
Wysokość 25 cm - 45 cm
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021