Funkia 'Golden Scepter' - Hosta hybrida 'Golden Scepter'

2020-07-16 15:53
Funkia 'Golden Scepter'
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Funkia 'Golden Scepter'

Funkia 'Golden Scepter' to odmiana wyselekcjonowana przez Roberta Savory w 1983 roku, jeden ze sportów odmiany ‘Golden Tiara’.

Funkia 'Golden Scepter' tworzy niewielkie, wzniesione kępy o wysokości 30 i szerokości około 45 cm, przy średnicy blaszek liściowych około 6-8 cm. Liście delikatne, o cienkich, złotożółtych blaszkach i dość długich ogonkach liściowych.  Kwiaty jasnolawendowe, obficie pojawiają się na przełomie czerwca i lipca na wystających ponad kępę liści pędach kwiatostanowych o wysokości około 55 cm. Rozrasta się dość dobrze, najlepiej rośnie w półcieniu, ale dobrze znosi również większe nasłonecznienie.Doskonale nadaje się do kompozycji roślinnych, szczególnie dekoracyjna w zestawieniu z roślinami o ciemnym ulistnieniu, znakomicie rozjaśnia rabaty. Dzięki dość płytkiemu systemowi korzeniowemu świetnie nadaje się również do uprawy w pojemnikach. Rozmnaża się jedynie wegetatywnie przez podział rozrośniętych kęp jesienią lub wczesną wiosną. Na skalę masową podstawowym sposobem rozmnażania funkii jest jedna z metod rozmnażania in vitro - mikrosadzonkowanie.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Termin kwitnienia VI - IX
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Podlewanie dużo
Barwa kwiatów fioletowa
Barwa liści/igieł żółta
Pokrój kępiasty
Wysokość 30 cm - 55 cm
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021