Funkia 'Christmas Tree' - Hosta 'Christmas Tree'

2020-07-16 15:53
Funkia 'Christmas Tree'
Autor: Agnieszka Mike-Jeziorska Funkia 'Christmas Tree'

Funkia 'Christmas Tree' to odmiana uzyskana w 1982 roku przez K. Vaughn i M. Server, ze skrzyżowania odmian ‘Frances Williams’ i ‘Beatrice’. Tworzy spore rozety o szerokości około 90 cm i wysokości około 50 cm. Rośnie dość szybko.

Funkia 'Christmas Tree' ma duże, niemalże okrągłe liście, o średnicy około 18 cm, o lekko karbowanych blaszkach liściowych, zielone, z kremowo-białym marginesem. Kwiaty jasnolawendowe, zebrane na  niezbyt długich pędach kwiatostanowych,  niewiele wystających ponad powierzchnię liści. Najlepiej rośnie w półcieniu, ale znosi też słońce przez kilka godzin dziennie. Doskonała roślina do pojedynczych nasadzeń. Pięknie wygląda jako soliter oraz na dużych rabatach, w zestawieniu z innymi większymi roślinami.Rozmnaża się jedynie wegetatywnie przez podział rozrośniętych kęp jesienią lub wczesną wiosną.Na skalę masową podstawowym sposobem rozmnażania funkii jest jedna z metod rozmnażania in vitro - mikrosadzonkowanie.

Stanowisko słoneczne
Roślina ozdobna z liści/igieł
Wilgotność gleby wilgotna
Stanowisko półcieniste
Roślina ozdobna z kwiatów
Wysokość 50 cm
Termin kwitnienia VI - VIII
Kategoria Byliny
Zimozielone Nie
Podlewanie dużo
Barwa liści/igieł zielono-biała
Barwa kwiatów fioletowa
Pokrój kępiasty
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021