Drżączka średnia - Briza Media

2020-07-16 15:54
Drżączka średnia
Autor: www.thinkstockphotos.com Drżączka średnia

Drżączka średnia to bylina z rodziny wiechlinowatych. Ta ozdobna trawa występuje naturalnie w Europie i południowo-zachodniej Azji.

Drżączka średnia swoją nazwę zawdzięcza delikatnym wiechowatym kwiatostanom, które przy podmuchu wiatru drżą, wydając grzechoczący odgłos. Roślina dorasta do 35 cm wysokości, ma wzniesione pędy i luźny, krzaczasty pokrój. Liście są proste, niebieskozielone, długości około 15 cm. Kwitnie od maja do lipca. Kwiaty (kłoski w kształcie szyszek) są zebrane w luźny wiechowaty kwiatostan.Drżączka średnia potrzebuje stanowiska słonecznego bądź półcienistego. Dobrze rośnie na glebie piaszczystej i ubogiej w składniki pokarmowe, może rosnąć na najuboższych glebach.Wczesną wiosną kępy trawy należ przyciąć.

Drżączka średnia znakomicie nadaje się do sadzenia na skarpach, skalniakach oraz wrzosowiskach. Dobrze wygląda posadzona w grupach na rabatach bylinowych. Można ją tez uprawiać w większych pojemnikach. Zasuszone kwiatostany drżączki średniej nadają się na suche bukiety.Drżączkę średnią rozmnaża się przez podział rozrośniętych kęp, późną wiosną albo wczesnym latem.

Stanowisko słoneczne
Stanowisko półcieniste
Wilgotność gleby sucha
Roślina ozdobna z kwiatów
Kategoria Byliny
Termin kwitnienia V - VII
Podlewanie mało
Barwa liści/igieł zielona
Pokrój krzaczasty
Pokrój luźny
Wysokość do 35 cm
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022