Przedpokój w różnych stylach: wybieramy meble do przedpokoju

Przedpokój powinien być wizytówką mieszkania, a bywa źle oświetloną graciarnią ze stosami butów, kurtek i toreb. Zróbmy porządek w przedpokoju! Potrzebne będą meble do przedpokoju: szafka, lustro, wieszak, lampa, miejsce do siedzenia. Budżet niewielki, taki jak przedpokój.

Pomysły na wystrój przedpokoju
Kolorowo i z fantazją
Ostoja natury
Wieszak ścienny w wersji DIY
Naturalny glamour

Przygotowaliśmy zestawy: meble do przedpokoju i dodatki, które urządzą to wnętrze. Oświetlenie przedpokoju powinno być równomierne, o ciepłej naturalnej barwie. Jeśli mamy długi przepokój, warto zainstalować włączniki światła na obu jego końcach. Wybieramy płytkie szafki na buty. Przy dużej liczbie domowników sprawdzą się wysokie. Lustro w przedpokoju najlepiej powiesić duże, tak by można było w nim zobaczyć całą postać. Warto je dodatkowo oświetlić, np. kinkietami umieszczonymi po bokach na wysokości ok. 150 cm. Ale uwaga na odbicia w lustrze - utrudniają przygotowanie się do wyjścia. Warto pamiętać, że lustro powieszone na szerszej ścianie poprawi proporcje przedpokoju (na krótszej sprawi, że przedpokój nabierze cech niekończącego się tunelu!).

Przedpokój: aranżacje przedpokoju

Przedpokój powinien być zapowiedzią tego, co jest dalej. Meble do przedpokoju, dodatki i kolorystykę dobieramy więc do wystroju mieszkania. Radzimy wybrać do przedpokoju jasne kolory ścian, ale trzeba zwrócić uwagę na jakość farby - polecamy odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz wodoodporną. Dobrym rozwiązaniem w przedpokoju są zmywalne tapety - nie trzeba ich kłaść w całym pomieszczeniu, jedynie na ścianie, która jest najbardziej narażona na zabrudzenia. Na koniec kwestia porządku: w przedpokoju przechowujemy wyłącznie rzeczy aktualnie używane, pozostałe chowamy!

Nie przegap: Przedpokój - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Przedpokój: 1. aranżacja. Szlachetna szarość

Połączenie bieli z kilkoma odcieniami szarości jest eleganckie, powiększa też optycznie przedpokój. Jeśli dołożymy do tego „zabytkowy” żyrandol i stylizowane lustro, osiągniemy pałacowy efekt. Żeby nie popaść w męczącą przesadę w wystroju przedpokoju, proponujemy prosty wieszak i szafkę z frontem z plecionki. Pięknie, ale w takim przedpokoju trzeba bardzo dbać o porządek. Urządzenie przedpokoju: szafka na buty Caruso, 9design.pl 669 zł; lustro Reflection, Jysk 349 zł; wieszak Tjusig, IKEA 159,99 zł; żyrandol Romana, miviena.pl 1229 zł; stołek Nils, IKEA 199,99 zł.

 Przedpokój inspiracje

Przedpokój: 1 aranżacja: szlachetna szarość

Fot. Materiały prasowe firm

Przedpokój: 2. aranżacja. Siła dodatków

Bazą w tym przedpokoju są drewniane sprzęty: szafa i lustro. By nie było nudno, dokładamy lśniący stołek w kształcie babki z piasku (to nic, że jest czarna), przemysłowe reflektorki oraz fantazyjnie wygięty wieszak. To pomysł na przedpokój dla tych, którzy nie chcą zmieniać wszystkiego - wystarczy kupić dodatki. Wyposażenie przedpokoju: lustro Lupo, JYSK, 50 zł; listwa energooszczędna Zyli, swiatswiatla.pl 230 zł; taboret Kokka-Ido, fabrykaform.pl 305 zł, wieszak Portis, IKEA 99,99 zł; szafka Pop, Black Red White 529 zł.

Przedpokój: 3. aranżacja. Kropka w kropkę

Motyw przewodni aranżacji przedpokoju to koło - pojawia się na każdym sprzęcie: w wersji mini na siedzisku stołka, a w przypadku lustra rozmiar XXL. Do tego tło: oczywiście w kropki. W ten sposób meble do przedpokoju i dodatki z różnych sklepów tworzą ciekawy komplet. Tę samą zasadę można zastosować z innymi kształtami. Wyposażenie przedpokoju: szafka-ława Kauai, JYSK 449 zł; lustro Kolja, IKEA 49,99 zł; lampa Spheris, home-you.com 249 zł; wieszak Laskowscy, czerwonamaszyna.pl 199 zł, stołek Step, Red Onion 49 zł.

 przedpokój inspiracje

Przedpokój: 2 aranżacja: siła dodatków

Fot. Materiały prasowe firm

 przedpokoj

Przedpokój: 3 aranżacja: kropka w kropkę

Fot. Materiały prasowe firm

Przedpokój: 4. aranżacja. Tradycyjnie

Mógłby to być przedpokój w wiejskim dworku: drewniane proste meble, lustro „po przodkach”, żyrandol dokupiony przez młodsze pokolenie. Całość bezpretensjonalna i spójna. No i ten zabawny wieszak jak ogołocone z liści drzewko! Wyposażenie przedpokoju: lustro Hokku, Meble VOX 349 zł; wieszak mały, Muji 249 zł; szafka Piotr, Jysk 349 zł; taboret Skagerak, czerwonamaszyna.pl 626 zł; lampa Annette, miviena.pl 199 zł.

 przedpokój

Przedpokój: 4 aranżacja: tradycyjnie

Fot. Materiały prasowe firm

Zobacz też: Styl klasyczny - inspiracje - GALERIE ZDJĘĆ >>>

Przedpokój: 5. aranżacja. Odrobina przewrotności

Zabawny przedpokój: wieszak jak rozlana farba, rama lustra oklejona gazetami, zabawny stołek. Już od drzwi mamy dobry humor. Ale gdy eksperymentujemy z formą, należy zachować dyscyplinę kolorystyczną, w tym wypadku główne role grają czerwony i czarny, tłem jest szarość. Wyposażenie przedpokoju: wieszak Ściek, Meble VOX 79 zł; stołek Tam Tam, Glamstore 120 zł; lustro Newspaper, czerwonamaszyna.pl 165 zł; szafka na buty serii Home B014, allhall.pl 409 zł; lampa Lux Women, studioindygo.pl 356 zł.

 przedpokój

Przedpokój: 5 aranżacja: odrobina przewrotności

Fot. Materiały prasowe firm

Meble i dodatki do przedpokoju: GALERIE ZDJĘĆ

W przedpokoju bardzo ważny jest porządek, a ten pozwalają zaprowadzić umiejętnie dobrane meble i dodatki. Szafka na buty, praktyczne wieszaki, ale też solidna i wytrzymała wycieraczka - poszukaj inspiracji w naszych galeriach zdjęć.

Ocena: 0
Tekst: Iza Wielgus Zdjęcia: Bartłomiej Nowak

POLECANE ARTYKUŁY