Dlaczego mówi się, że przedpokój jest wizytówką całego domu? Przecież to wkońcu pomieszczenie, w którym nie spędzamy praktycznie wogóle czasu. Dlaczego więc tak ważne jest, by był dopasowany do reszty mieszkania?

Przedpokój wizytówką domu: pierwsze wrażenie

Na zrobienie pierwszego wrażenia mamy jedynie 11 sekund. Z pewnością goście odwiedzający nasze mieszkania mają okazję przebywać tyle w strefie wejścia. To właśnie tutaj odwiedzająca nas osoba ma szansę poczuć czy klimat miejsca, w którym się znalazła jej odpowiada. Złe pierwsze wrażenie ciężko jest zatrzeć, nawet jeśli nasze mieszkanie jest pięknie urządzone i może się okazać, że wejście w jego głąb mile zaskoczy. Warto jest jednak postarać się, by strefa wejścia do naszych 4 kątów była miłą zapowiedzią tego co jest dalej.

Zobacz też: Jak dobrze zorganizować trudną przestrzeń przedpokoju >>>

Przedpokój wizytówką domu: subtelna podpowiedż

W aranżacji przedpokoju nie koniecznie chodzi o to, by była ona niezwykle funkcjonalną lub też pomysłowo rozwiazaną przestrzenią. Ważne jest, by strefa wejścia do mieszkania nawiązywała do stylu dominującego w całym mieszkaniu. Możemy to potraktować bardzo symbolicznie. Zwykła szafka na buty czy kilka dodatków umiejętnie zastosowanych mogą zaciekawić gości, którzy z przyjemnością wejdą do dalszej części mieszkania. Jeśli nasze mieszkanie jest urządzone w konkretnym stylu, postarajamy się za pomocą prostych rozwiązań zasygnalizować co będzie dalej. Dobrze przygotowana podłoga i dobrana kolorystyka czasem jest już sporą podpowiedzią. Symboliczna komoda oraz kilka subtelnych dodatków, spójnych stylistycznie z resztą mieszkania, mogą w zupełności wystarczyć.