Bez obaw - urządzenie efektownego przedpokoju nie musi pochłonąć fortuny. Niekiedy wystarczy piękne lustro lub ładna naklejka na ścianie, by nadać wnętrzu charakter. Ale bez względu na dekoracyjny pomysł, jedno jest bardzo ważne – wrażenie harmonii, ładu, przestrzeni. I nie chodzi w tym wypadku o metraż, a o to, by rzędy butów czy sterta palt nie burzyła dobrego pierwszego wrażenia.

Co się liczy w aranżacji efektownego przedpokoju

Żeby przedpokój wyglądał efektownie, pomyśl o szafach, np. do zabudowy, w których ukryjesz okrycia i obuwie. Gdy na szafę brak miejsca, wykorzystaj choćby prosty ekran maskujący wieszak na ubrania (zobacz nasze zdjęcia). W efektownym przedpokoju świetnie sprawdzają się lustra. W zależności od stylu wnętrza lustro może być oprawione w ozdobną ramę – takie pasuje zarówno do aranżacji tradycyjnej, jak i nowoczesnej, ale możesz także wykorzystać prostą taflę naklejoną bezpośrednio na ścianę. Doskonale rozświetli i powiększy przedpokój optycznie. Zwróć tylko uwagę, by lustro odbijało ciekawy fragment pomieszczenia. Podobnie mały przedpokój będzie wydawał się większy, gdy użyjesz jasnych kolorów, nawet bieli, na ścianach. Już masz przed oczami kolejny remont, bo takie ściany szybko się brudzą? Zastosuj farby lateksowe, łatwo się je zmywa (można je nawet wielokrotnie szorować). Inne rozwiązanie to winylowa tapeta z atrakcyjnym wzorem. Doskonale ochroni ścianę przed zabrudzeniem i doda pomieszczeniu szyku.

Pomysłowe dekoracje do efektownego przedpokoju

Poza lustrem i naklejkami na ścianie w efektownym przedpokoju pomyśl np. o pięknej półce czy wąskiej konsolce na klucze i drobiazgi, ozdobnej sztukaterii nad drzwiami lub lustrem, o ciekawym siedzisku. Może to być tapicerowana ławeczka, stołek-antyk, ozdobne krzesło. Zamiast typowej szafki warto postawić wiekową skrzynię (na kapcie idealna!). W efektownym przedpokoju sprawdzają się także obrazki na ścianach. Zawsze robią wrażenie, a o to przecież chodzi, gdy wchodzi się do mieszkania.