Sposób na mały przedpokój: wielka rola lustra w małym wnętrzu!

2017-01-18 12:03 Agnieszka Zawadzka

Główną rolę w małym przedpokoju zagrać może tylko ono - LUSTRO. Wybawiciel z wielkich opresji małych i nieustawnych przestrzeni, gabarytami perfekcyjnie imituje wejście do alternatywnej przestrzeni. Iluzoryczność jaką daje duże lustro w małym przedpokoju pozwala poszaleć z fakturami i wzorami. Zainspirujcie się ciekawą propozycją na aranżację małego przedpokoju w świetlistej bieli!

W aranżacji trudnych pomieszczeń - małych, wąskich, ciemnych, nieustawnych, warto korzystać ze świadomego odwrócenia zastanej sytuacji i przekuć wadę wnętrza w zaletę. W aranżacji małego przedpokoju z odsieczą przychodzą nam jasne kolory, minimum wizualnych podziałów (faktur mebli i tekstyliów, kolorystycznych podziałów ścian) i oczywiście LUSTRO. Zainspirowani ciekawym rozwiązaniem wąskiego i ciemnego małego przedpokoju autorstwa pracowni WARSZTAT WNĘTRZA, postanowiliśmy przyjrzeć mu się bliżej...

Wielkie lustro w małym przedpokoju: portal alternatywny

Przeskalowane, duże lustro - gabarytami przypominające odrębny portal, umieszczono na linii korytarza prowadzącego do części dziennej mieszkania. Dzięki temu przestrzeń pokoju dziennego odbija się w lustrze, dając wrażenie zdwojenia przestrzeni użytkowej i alternatywnego wejścia do bliźniaczej części mieszkania.

Zobacz: mały przedpokój POMYSŁY >>>

Dzięki dużemu formatowi lustra również kwestia oświetlenia dziennego ciemnej przestrzeni małego przedpokoju została rozwiązana. Odbijające się w lustrzanej tafli wiązki światła dziennego, wpadające do wnętrza z niewielkiego okna tuż obok, doświetlają fragment małego przedpokoju z lustrem, ułatwiając szybką zmianę garderoby bez włączania sztucznego oświetlenia.

Mały przedpokój: monochromatyzm ograny fakturą

Małe i ciasne wnętrza wymagają jasnych i stonowanych kolorów, które dodadzą im światła i otworzą przestrzennie. W projekcie małego przedpokoju z lustrem postawiono na biel, którą przełamano zróżnicowaną fakturą ścian, podłóg i dodatków. Pozostawiony bezpośrednio za lustrem fragment murowanej ściany, zabielono na biało, pozostawiając intencjonalnie nieregularności i chropowatość faktury muru. W otoczeniu z wygładzonych kartongipsem ścian sąsiadujących, bieloną deskowaną podłogą i satynowym wykończeniem srebrnej ramy lustra, mały przedpokój zyskał nie tylko świetlistość, ale i charakter.

Mały przedpokój: miejsce na gabinet w przedpokoju?

Znajdujący się na przedłużeniu przedpokoju mały gabinet, dzięki wszechobecnej bieli ścian i mebli, również zyskał na przestrzenności. Ustawione w bezpośrednim sąsiedztwie dużego lustra, identyczne dwa białe regały na książki (w układzie naprzeciw siebie), stworzyły niedosłowne wejście do odrębnej części przedpokoju - gabinetu.

Zobacz: Wąski przedpokój >>>

Maleńki gabinet z lekkim biurkiem na mobilnych kółkach, ustawionym wzdłuż parapetu okna, doskonale wpasował się w niewielką przestrzeń mieszkania. Czytelny, dobrze oświewtlony kąt subtelnie wydzielają od reszty przedpokoju dwa, białe regały, a mobilne biurko nie raz posłużyć może za dodatkowy stół w przestrzeni dziennej.