Ławka do przedpokoju, czyli pochwała wygody! Jak wybrać ławkę?

2019-01-11 14:04

Wybierając meble do przedpokoju, warto pamiętać, że przyda się miejsce do siedzenia. W tej roli świetnie sprawdzi się ławeczka lub większa ławka do przedpokoju. Z tego meble korzystają zarówno goście, jak i domownicy. Oto kilka pomysłów i porad na wykorzystanie ławek w strefie wejścia.

Ławka do przedpokoju to czysta wygoda. Dobry projekt przedpokoju powinien uwzględniać meble do przedpokoju i miejsce ułatwiające zmianę obuwia. Ławka w przedpokoju przydaje się domownikom w każdym wieku: i tym najmłodszym, i tym najstarszym. Powstaje pytanie, czy w małym przedpokoju da się znaleźć miejsce na wygodną ławkę lub inne siedzisko? Oczywiście, że tak. Przygotowaliśmy dla Was garść inspiracji z ładnymi i wygodnymi ławkami do przedpokoju.

Ławka do przedpokoju: dlaczego warto ją mieć?

Ławka do przedpokoju kupowana jest po to, żeby było wygodniej! Nawet w małym przedpokoju przydaje się miejsce, gdzie można na chwilę usiąść, żeby zmienić buty albo odłożyć torebkę i rękawiczki. I właśnie tu się sprawdzi ławka, ławeczka do przedpokoju, stołek czy inne siedzisko.

Nie przegap: Jak urządzić przedpokój krok po kroku? >>>

W małym bądź wąskim przedpokoju świetnie sprawdzi się ławka połączona z miejscem do przechowywania. Może być więc zastąpiona pojemną skrzynią z siedziskiem albo ławką z szafką na buty w jednym. Nawet zwykła ławeczka do przedpokoju łatwo da się przekształcić w miniskładzik, jeśli wsuniemy pod nią urocze pojemniki, pasujące do stylu aranżacyjnego w pomieszczeniu.

Zobacz też: Wybieramy szafę do zabudowy >>>

Ławka do przedpokoju: poznaj jej rodzaje

Ławki w przedpokoju mogą być meblami wolnostojącymi lub w zabudowie. Zdecydowanie łatwiej jest umieścić w projekcie przedpokoju ławkę wolnostojącą. Można ją dokupić w dowolnym momencie. Łatwo zmienić jej miejsce, a w razie potrzeby - ją wymienić  (takie ławki w przedpokoju często stają się ulubionym miejscem małych domowych czworonogów). Ostatnio zapanowała moda na specjalne zabudowy do przedpokoju. Architekci wnętrz umieszczają w projekcie przedpokoju szafę ze specjalną wnęką, w której na górze umieszczone są wieszaki na okrycia wierzchnie, a na dole pojawia się ławka, pod którą zazwyczaj znajduje się jeszcze szuflada na buty. Taka zabudowa na zamówienie potrafi zorganizować nawet mały przedpokój i sprawić, że stanie się wyjątkowo funkcjonalny.

Ławeczka do przedpokoju w różnych stylach

Czy ławka powinna być w tym samym stylu, w którym jest zaaranżowany przedpokój? Może, ale nie musi. Zwłaszcza jeśli ławka jest meblem mobilnym, wolnostojącym. Wtedy możemy odziedziczony po babci antyk wstawić do przedpokoju w stylu nowoczesnym. W takim przedpokoju znakomicie sprawdzi się także ławka w stylu glamour – z miękkim siedziskiem, tapicerowana czarnym lub różowym welurem.

W stylu skandynawskim sprawdzą się ławki drewniane, w naturalnym kolorze drewna lub malowane na czarno. Styl rustykalny preferuje ławki drewniane rzeźbione lub kolorowane. Ławki mogą być także przerobionymi skrzyniami. Wystarczy położyć na skrzyni jedna dużą poduchę, najlepiej specjalnie dopasowaną, lub rzucić kilka mniejszych.

Meble i akcesoria do przedpokoju: zobacz ZDJĘCIA

Ławka do przedpokoju to niejedyny praktyczny element wyposażenia. Co jeszcze warto mieć w przedpokoju?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE