Jak optycznie powiększyć mieszkanie. 5 prostych trików aranżacyjnych

2021-08-23 13:15
ciemna ściana w salonie
Autor: Serwis prasowy firmy

Malowanie ścian, wymiana podłogi czy zabudowa wnęk to dobry pretekst do optycznego powiększenia wnętrz. Poznaj triki remontowe, dzięki którym twoje mieszkanie wyładnieje i stanie się bardziej przestronne.

Trik nr 1: stwórz wrażenie głębi

W podłużnym pokoju dłuższą ścianę możesz pomalować ciemniejszą matową farbą. Wnętrze zyska w ten sposób lepsze proporcje. Gdy zminimalizujesz biały pasek przy suficie, wyda się też wyższe. Na tle takiej ściany dobrze wyglądają jasne meble i dodatki. 

Trik nr 2: usuń przeszkody

Ściany w ruch! Jeśli planujesz większy remont małego mieszkania, możesz wziąć pod uwagę wyburzenie nadproża, poszerzenie otworu drzwiowego czy całkowite usunięcie ściany między dwoma pomieszczeniami. Wnętrza będą się wydawać większe i jaśniejsze.

Trik nr 3: uporządkuj linie

Tak zaplanuj małe mieszkanie, by było w nim jak najwięcej linii prostych i gładkich powierzchni (wystające elementy, wnęki, uskoki wprowadzają chaos). Pomyśl o wypełnieniu wnęk szafkami lub półkami, o wyrównaniu uskoków. Zamiast szafy wolnostojącej wybierz tę do zabudowy. W małym mieszkaniu postaw na fronty meblowe z mało widocznymi uchwytami. Zamontuj drzwi przesuwne ze skrzydłem (albo dwoma) chowanym w ścianie.

Trik nr 4: znajdź podobieństwo

Gdy zatrzesz granice między pokojami – zastosujesz identyczną lub bardzo podobną posadzkę, kolorystykę, czy pociągniesz tę samą zabudowę, np. z holu do salonu, małe mieszkanie nieco „urośnie”.

Trik nr 5: rozjaśnij

Urządzając małe mieszkanie i chcąc optycznie powiększyc pokój wybierz paletę barw oscylującą wokół bieli, beżu, pasteli. Jasne ściany oraz podłoga są idealne do małych mieszkań. Jeśli chcesz je dodatkowo rozświetlić małe wnętrza, zastanów się nad posadzką z żywicy epoksydowej lub okładziną ścienną z połyskującej płyty MDF, szkła, lustra (najlepiej zaplanować je w ciemnym zakątku pokoju; dobrze by odbijały ładny widok).

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Piękne, jasne i stylowe... ale niekoniecznie duże! Zobacz aranżacje małych mieszkań:

Jak urządzić mieszkanie na poddaszu?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021