Wlej odrobinę płynu do płukania ust do bębna pralki. Przygotuj się na efekt wow

2023-01-24 14:49

Większość osób zapomina o regularnym czyszczeniu bębna pralki. W efekcie na ściankach osiadają drobne zanieczyszczenia, a nawet tworzy się uciążliwa pleśń. W artykule przedstawiamy prosty sposób na szybką i skuteczną dezynfekcję bębna pralki. Wystarczy odrobina płynu do płukania ust.

płyn do płukania ust
Autor: getty images

Wyczyść pralkę płynem do płukania ust

Płyn do płukania ust ma wiele zastosowań. Oprócz najbardziej oczywistego, jakim jest walka z bakteriami i ochrona zębów przed próchnicą, płyn do płukania ust sprawdza się również doskonale jako środek czyszczący.

Popularny płyn wykazuje właściwości antyseptyczne i dezynfekujące, dlatego mnóstwo osób stosuje go do czyszczenia toalety czy pralki.

By pozbyć się nieprzyjemnego zapachu i pleśni z bębna pralki wystarczy dodać pół szklanki płynu do płukania ust do dozownika i włączyć krótki program piorący. W bębnie nie powinno być w tym czasie żadnych ubrań.

Płyn do płukania zdezynfekuje wnętrze pralki i dodatkowo je odświeży, usuwając całkowicie nieprzyjemny zapach.

Co więcej, jeśli mamy problem z ubraniami, które brzydko pachną, a żadne inne środki nie są w stanie pomóc w usunięciu przykrej woni, można do prania dodać odrobinę płynu do płukania ust.

Olejek z drzewa herbacianego dla jeszcze lepszego efektu

By wzmocnić działanie płynu do płukania ust – zarówno w dezynfekcji pralki czy usuwania nieprzyjemnego zapachu z ubrań, warto do dozownika z płynem dodać kilka kropel olejku z drzewa herbacianego.

W starciu z mocą drzewa herbacianego i płynu do płukania ust żadna bakteria i drobinka pleśni nie mają szans.

Jak często dezynfekować bęben pralki? By mieć pewność, że urządzenie będzie służyło nam przez długi czas, warto regularnie je dezynfekować.

Specjaliści zalecają, by robić to przynajmniej raz w miesiącu. Możemy wykorzystać do tego powyższą metodę z płynem do płukania ust lub zaopatrzyć się w specjalne tabletki do czyszczenia pralek.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany