Już nigdy nie kupisz płynu do WC. Wsyp do muszli miarkę proszku do prania

2023-01-18 11:04

Czyszczenie muszli klozetowej nie należy do najprzyjemniejszych czynności. Ponadto, większość środków wykorzystywanych do usuwania kamienia czy bakterii jest niebezpiecznych dla człowieka. Na szczęście wyczyścić toaletę można skutecznie i bezpiecznie bez żrących środków. Wystarczy... proszek do prania!

czyszczenie muszli klozetowej
Autor: getty images

Czyszczenie toalety proszkiem do prania

Dlaczego akurat proszek do prania sprawdza się w czyszczeniu toalety tak dobrze? Głównym czynnikiem jest skład detergentu - obecność substancji oraz enzymów, które m.in. rozpuszczają wszelkiego rodzaju plamy, zabrudzenia i osady, a także działają wybielająco i zmiękczają twardą wodę.

Ten imponujący zestaw dobroczynnych składników sprawia, że proszek do prania sprawdza się idealnie do czyszczenia muszli klozetowej. Świetną alternatywą do proszku są też tabletki do zmywarek!

Jak wyczyścić toaletę proszkiem do prania?

By wykorzystać proszek do prania do czyszczenia toalety, przygotuj jedną miarkę detergentu (ok. pół szklanki). Dla jeszcze lepszego efektu możesz dodać dwie łyżeczki sody oczyszczonej. Następnie spłucz wodę, by nawilżyć wnętrze muszli.

Rozsyp proszek do prania tak, by pokrył on krawędzie i zakamarki. Mokry proszek przyklei się do toalety, ale nie martw się – grudki nie zatkają potem odpływu.

Proszek zostaw w muszli na 20-25 minut, a po tym czasie dokładnie wyszoruj toaletę szczotką. Gdy upewnisz się, że dotarłeś do wszystkich zakamarków i szczelin muszli, spłucz wodę. I Gotowe! Toaleta powinna lśnić jak nowa.

Jeśli chcesz, by dodatkowo pięknie pachniała, wybierz proszek wzbogacony o substancje zapachowe.

Możesz też dodać do proszku kilka kropel naturalnego olejku z drzewa herbacianego – nie tylko będzie emitował przyjemny zapach, ale również skutecznie odkazi toaletę (to prawdziwy pogromca zarazków, bakterii i wirusów!). Nie będzie potrzeby kupowania kolejnej butelko domestosu czy innego podobnego produktu

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE