Po co ci wieszak do sprzątania? Kiedy się dowiesz, już zawsze będziesz sprzątać w ten sposób

2022-11-28 11:42

Lubisz, kiedy twoje mieszkanie wręcz błyszczy, ale masz spory kłopot, jak posprzątać trudno dostępne miejsce, pod które niemożliwym jest wcisnąć mopa, nie wspominając już nawet o odkurzaczu? Znamy, a raczej znaliśmy ten ból, ponieważ teraz mamy na to całkiem niezły patent! Jak posprzątać pod lodówką? Wystarczy wieszak i szmatka do mopa.

Jak posprzątać pod lodówką?
Autor: Getty Images/Bogdanhoda, Getty Images/Dome Studio

Osobiście jestem fanem sprzętów, które wykonają za mnie różne domowe prace. Mam w domu dwa samojeżdżące odkurzacze i do tego jeszcze samojeżdżącego mopa. Szczerze nie cierpię mycia podłóg, nie wspominając o odkurzaniu, ale mimo tego jestem fanem porządku. 

Wybierając meble do domu, stawiałam na te na wysokich nóżkach, pod które zmieści się odkurzacz, albo takie, które całe stoją na ziemi i między nimi a podłogą nie ma wolnej przestrzeni. Wszystko po to, aby w domu nie było miejsc, w których gromadzi się brud.

Jak posprzątać pod lodówką? 

Dół lodówki od podłogi dzieli naprawdę niewielki dystans. Nie zmieści się tam mop, a raz na jakiś czas trzeba pozbyć się tej warstwy kurzu, która tam zalega. Jak to zrobić, żeby nie odsuwać lodówki od ściany?

Jak posprzątać pod lodówką?
Autor: Getty Images/Robin Gentry

Czego można użyć, aby posprzątać pod lodówką?

  • miotełki do kurzu na rączce, np. Swiffer
  • teleskopowej miotełki do usuwania kurzu (np. z końcówką z mikrofibry)
  • wieszaka i ścierki do mopa

Jeśli nie masz profesjonalnych miotełek na długiej rączce, aby posprzątać pod lodówką, będziesz potrzebować tylko wieszaka do ubrań i szmatki do mopa, zwykłej ściereczki, starej koszulki czy czegokolwiek, co masz pod ręką, a da się to w jakiś sposób przymocować do wieszaka i możesz to użyć do ścierania podłogi.

Jak posprzątać pod lodówką?
Autor: Olga Steliga-Dykas

Jeśli masz ścierkę do mopa, która po bokach ma kieszonki, wystarczy, że wsuniesz tam wieszak. Takim płaskim narzędziem spokojnie możesz posprzątać dużą część przestrzeni pod lodówką. Jeśli nie masz szmatki do mopa, weź zwykłą ścierkę, owiń ją wokół wieszaka. Aby nie spadła, jej końce zabezpiecz gumkami recepturkami. Gwarantujemy, że w ten sposób w szybki sposób posprzątasz pod swoją lodówką! Spróbujesz?

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE