Jak wyprać kanapę domowym sposobem? Sięgnij po tabletkę do zmywarki

2022-11-17 12:03

Domowa kanapa to nie tylko miejsce relaksu czy spotkań towarzyskich. Na kanapie niekiedy jemy, a nawet czasem z niej pracujemy. Siłą rzeczy po jakimś czasie nie wygląda tak jak w dniu zakupu. Jest jednak na to rada! Podpowiadamy, jak wyprać kanapę domowym sposobem.

Jak wyprać kanapę domowym sposobem?
Autor: Getty Images/petrenkod, Getty Images/Dmytro Varavin

Zanim oddasz swój mebel w ręce dosyć drogich profesjonalistów, możesz spróbować doprać kanapę samodzielnie. W każdej drogerii znajdziesz wiele środków, zarówno w proszku, jak i sprayu, które są do tego przeznaczone. Zanim jednak pobiegniesz na zakupy, wykorzystaj to, co z pewnością masz już w domu!

Jak wyprać kanapę domowym sposobem? Użyj tabletki do zmywarki!

  1. Dokładnie odkurz kanapę. Jeśli zwykły odkurzacz nie poradzi sobie ze wszystkimi paprochami, szczególnie tymi w zakamarkach, użyj mniejszej końcówki.
  2. Jeśli to konieczne, wyszczotkuj i wyroluj kanapę. W ten sposób usuniesz z niej włosy i sierść, z którymi nie poradził sobie odkurzacz.
  3. Tabletkę do zmywarki wrzuć do miski lub pojemnika. Następnie wlej do niego gorącą wodę. 
  4. Kiedy tabletka się rozpuści, a woda ostygnie, załóż gumowe rękawiczki i namocz w roztworze gąbkę lub ściereczkę.
  5. Delikatnie pocieraj kanapę. Pamiętaj, że ściereczka nie powinna ociekać z wody. Uważaj, żeby nadmiernie nie zamoczyć mebla.
  6. Pozwól wyschnąć kanapie.

Gotowe! Teraz już wiesz, jak doprać kanapę!

Jak wyprać kanapę domowym sposobem?
Autor: Getty Images/seb_ra

Jak zabezpieczyć kanapę przed brudem?

Czasami najprostsze rozwiązanie będzie najlepsze. Wystarczy kupić koc, najlepiej w kolorze kanapy, by nie rzucał się w oczy, i ułożyć go na siedzisku. W ten sposób przedłużysz żywotność swojego mebla i uchronisz go przed brudem. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Przeczytaj również:

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE