Jak wyprać kanapę domowym sposobem? Sięgnij po tabletkę do zmywarki

2022-11-17 12:03

Domowa kanapa to nie tylko miejsce relaksu czy spotkań towarzyskich. Na kanapie niekiedy jemy, a nawet czasem z niej pracujemy. Siłą rzeczy po jakimś czasie nie wygląda tak jak w dniu zakupu. Jest jednak na to rada! Podpowiadamy, jak wyprać kanapę domowym sposobem.

Jak wyprać kanapę domowym sposobem?
Autor: Getty Images/petrenkod, Getty Images/Dmytro Varavin

Zanim oddasz swój mebel w ręce dosyć drogich profesjonalistów, możesz spróbować doprać kanapę samodzielnie. W każdej drogerii znajdziesz wiele środków, zarówno w proszku, jak i sprayu, które są do tego przeznaczone. Zanim jednak pobiegniesz na zakupy, wykorzystaj to, co z pewnością masz już w domu!

Jak wyprać kanapę domowym sposobem? Użyj tabletki do zmywarki!

  1. Dokładnie odkurz kanapę. Jeśli zwykły odkurzacz nie poradzi sobie ze wszystkimi paprochami, szczególnie tymi w zakamarkach, użyj mniejszej końcówki.
  2. Jeśli to konieczne, wyszczotkuj i wyroluj kanapę. W ten sposób usuniesz z niej włosy i sierść, z którymi nie poradził sobie odkurzacz.
  3. Tabletkę do zmywarki wrzuć do miski lub pojemnika. Następnie wlej do niego gorącą wodę. 
  4. Kiedy tabletka się rozpuści, a woda ostygnie, załóż gumowe rękawiczki i namocz w roztworze gąbkę lub ściereczkę.
  5. Delikatnie pocieraj kanapę. Pamiętaj, że ściereczka nie powinna ociekać z wody. Uważaj, żeby nadmiernie nie zamoczyć mebla.
  6. Pozwól wyschnąć kanapie.

Gotowe! Teraz już wiesz, jak doprać kanapę!

Jak wyprać kanapę domowym sposobem?
Autor: Getty Images/seb_ra

Jak zabezpieczyć kanapę przed brudem?

Czasami najprostsze rozwiązanie będzie najlepsze. Wystarczy kupić koc, najlepiej w kolorze kanapy, by nie rzucał się w oczy, i ułożyć go na siedzisku. W ten sposób przedłużysz żywotność swojego mebla i uchronisz go przed brudem. Lepiej zapobiegać niż leczyć!

Przeczytaj również:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE