Kupujemy lodówkę: przydatne funkcje chłodziarek i chłodziarko-zamrażarek

2020-06-04 12:39

Jaką lodówkę wybrać? Jakie mogą być funkcje lodówki? Jeśli właśnie planujesz zakup nowej lodówki lub chłodziarko-zamrażarki, to zapewne doskonale wiesz, że podczas wycieczek do sklepów ze sprzętem AGD można wręcz zagubić się w bogactwie ofert. Ułatwimy ci życie – wyjaśniamy, na jakie przydatne funkcje chłodziarek warto zwrócić uwagę!

Spis treści

  1. Kupujemy lodówkę: klasa energetyczna
  2. Kupujemy lodówkę: klasa zamrażania
  3. Lodówka może też ozdobić Twoją kuchnię!
  4. Przydatne funkcje lodówek: świeżość przede wszystkim!
  5. Przydatne funkcje lodówek: chłodzenie na życzenie
  6. Przydatne funkcje lodówek: chłodzenie bez szronu
  7. Przydatne funkcje lodówek: dodatkowa oszczędność

Nie wiesz jaką kupić chłodziarkę? Podpowiadamy, jakie funkcje lodówek mogą ci się przydać, a także przedstawiamy kilka chłodziarek i chłodziarko-zamrażarek, które są w nie zaopatrzone.

Kupujemy lodówkę: klasa energetyczna

Oznaczamy ją za pomocą liter od A do G, przy czym litera A oznacza najmniejsze zużycie energii, a litera G – najmniejszą efektywność. W 2010 roku wprowadzono dodatkowe klasy: A+, A++ i A+++. Ta ostatnia jest najbardziej energooszczędna.

Kupujemy lodówkę: klasa zamrażania

Przy opisie komory mrożenia umieszcza się gwiazdki. Ich liczba oznacza najniższą możliwą do ustawienia temperaturę.* - około -6°C (możliwość krótkotrwałego przechowywania produktów)** - około -12°C (przechowywanie do 7 dni)*** - około -18°C (przechowywanie do 12 miesięcy)**** - około -24°C (ponad 12 miesięcy)

Polecamy!
lodówka Vestfrost

Autor: serwis prasowy

Lodówka Vestfrost VR-FB373-2E0OR urzeka designem, kolorystyką i funkcjami. Sterowana elektronicznie, z technologią No Frost Multi (obieg powietrza w komorach chłodziarki i zamrażarki) oraz jonizatorem powietrza Ion Tech. Dzięki filtrowi Maxi Fresh warzywa dłużej zachowują świeżość i smak. Szuflada z regulacją wilgotności i komora 0. Do wyboru pięć kolorów. Cena: 4999 zł. vestfrosthome.eu

Lodówka może też ozdobić Twoją kuchnię!

Lodówka Vestfrost VR-FB373-2E0OR urzeka designem, kolorystyką i funkcjami. Sterowana elektronicznie, z technologią No Frost Multi, która wymusza obieg powietrza w komorach chłodziarki i zamrażarki, oraz jonizatorem powietrza Ion Tech pochłaniającym nieprzyjemne zapachy. Dzięki filtrowi Maxi Fresh warzywa w szufladzie dłużej zachowują świeżość i smak. Udogodnieniem jest szuflada z regulacją wilgotności oraz komora 0. Uwagę zwraca stylowe wzornictwo, zaokrąglone narożniki, a także eleganckie wykończenie wnętrza lodówki. Co więcej, chłodziarko-zamrażarka dostępna jest w pięciu efektownych kolorach.

Przydatne funkcje lodówek: świeżość przede wszystkim!

Funkcja lodówki HydroFresh – szuflada, w której warzywa i owoce pozostają świeże dwa razy dłużej. Panuje w niej optymalny poziom wilgotności, a pofałdowane dno chroni produkty przed zbierającą się na dnie wodą.Funkcja lodówki BioFresh – przedłuża świeżość malin o 2 dni, sałaty – o 8 dni, winogron – o 17 dni, a marchwi i jabłek nawet o 30 dni.Funkcja lodówki DrySafe i HydroSafe – szuflady, w których o optymalną temperaturę i wilgotność powietrza (dostosowywane do danej grupy produktów) dbają czujniki o wysokiej dokładności pomiaru.Funkcja lodówki TwinTech FrostFree i MultiFlow – gwarantują optymalną wilgotność w chłodziarce. Żywność dłużej zachowuje smak i wygląd dzięki niezależny obiegom powietrza w chłodziarce i zamrażarce.Funkcja lodówki Strefa FreshZone – do przechowywania mięsa i ryb.

Przydatne funkcje lodówek: chłodzenie na życzenie

Szybkie zamrażanie/chłodzenie pozwala szybko i na kilka godzin obniżyć temperaturę w komorze chłodziarki lub zamrażarki. Włączenie funkcji zaleca się po włożeniu nowych produktów.Funkcja lodówki Power Cooling, Super Freeze – gwarantują superszybkie schładzanie potraw i napojów oraz osiągnięcie równomiernej temperatury we wnętrzu chłodziarki.Funkcja lodówki Super Cool – pozwala obniżyć temperaturę w chłodziarce do +2°C na 12 godzin. Funkcja przydatna, gdy trzeba szybko schłodzić napoje.Funkcja lodówki Super Frost – oznacza możliwość obniżenia temperatury do -32°C w bardzo krótkim czasie, co jest ważne, gdy chcemy zachować idealny smak i aromat owoców, warzyw i potraw.

Przydatne funkcje lodówek: chłodzenie bez szronu

Funkcja lodówki No Frost – system, który kontroluje temperaturę i nie dopuszcza do powstawania szronu. Chłodziarka czy zamrażarka nie wymagają rozmrażania.Funkcja lodówki Frost Free – odpowiednia cyrkulacja powietrza wewnątrz komór usuwa wilgoć do specjalnego parownika, dzięki czemu nawet w zamrażalniku nie powstaje szron ani lód, który mógłby osadzić się na produktach.

Przydatne funkcje lodówek: dodatkowa oszczędność

Funkcja lodówki Eco – dzięki tej funkcji lodówka dobiera parametry tak, aby zaoszczędzić maksimum energii, a produkty były idealnie chronione.Funkcja lodówki Holiday, Wakacje – gdy komora chłodziarki jest pusta, funkcja ta ustawia temperaturę na poziomie około +15°C, eliminując powstawanie wewnątrz nieprzyjemnego zapachu. Jednocześnie temperatura w zamrażarce jest cały czas utrzymywana na ustawionym poziomie.

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio