Kupujemy lodówkę: przydatne funkcje chłodziarek i chłodziarko-zamrażarek

2020-06-04 12:39

Jaką lodówkę wybrać? Jakie mogą być funkcje lodówki? Jeśli właśnie planujesz zakup nowej lodówki lub chłodziarko-zamrażarki, to zapewne doskonale wiesz, że podczas wycieczek do sklepów ze sprzętem AGD można wręcz zagubić się w bogactwie ofert. Ułatwimy ci życie – wyjaśniamy, na jakie przydatne funkcje chłodziarek warto zwrócić uwagę!

Spis treści

  1. Kupujemy lodówkę: klasa energetyczna
  2. Kupujemy lodówkę: klasa zamrażania
  3. Lodówka może też ozdobić Twoją kuchnię!
  4. Przydatne funkcje lodówek: świeżość przede wszystkim!
  5. Przydatne funkcje lodówek: chłodzenie na życzenie
  6. Przydatne funkcje lodówek: chłodzenie bez szronu
  7. Przydatne funkcje lodówek: dodatkowa oszczędność

Nie wiesz jaką kupić chłodziarkę? Podpowiadamy, jakie funkcje lodówek mogą ci się przydać, a także przedstawiamy kilka chłodziarek i chłodziarko-zamrażarek, które są w nie zaopatrzone.

Kupujemy lodówkę: klasa energetyczna

Oznaczamy ją za pomocą liter od A do G, przy czym litera A oznacza najmniejsze zużycie energii, a litera G – najmniejszą efektywność. W 2010 roku wprowadzono dodatkowe klasy: A+, A++ i A+++. Ta ostatnia jest najbardziej energooszczędna.

Kupujemy lodówkę: klasa zamrażania

Przy opisie komory mrożenia umieszcza się gwiazdki. Ich liczba oznacza najniższą możliwą do ustawienia temperaturę.* - około -6°C (możliwość krótkotrwałego przechowywania produktów)** - około -12°C (przechowywanie do 7 dni)*** - około -18°C (przechowywanie do 12 miesięcy)**** - około -24°C (ponad 12 miesięcy)

Polecamy!
lodówka Vestfrost

Autor: serwis prasowy

Lodówka Vestfrost VR-FB373-2E0OR urzeka designem, kolorystyką i funkcjami. Sterowana elektronicznie, z technologią No Frost Multi (obieg powietrza w komorach chłodziarki i zamrażarki) oraz jonizatorem powietrza Ion Tech. Dzięki filtrowi Maxi Fresh warzywa dłużej zachowują świeżość i smak. Szuflada z regulacją wilgotności i komora 0. Do wyboru pięć kolorów. Cena: 4999 zł. vestfrosthome.eu

Lodówka może też ozdobić Twoją kuchnię!

Lodówka Vestfrost VR-FB373-2E0OR urzeka designem, kolorystyką i funkcjami. Sterowana elektronicznie, z technologią No Frost Multi, która wymusza obieg powietrza w komorach chłodziarki i zamrażarki, oraz jonizatorem powietrza Ion Tech pochłaniającym nieprzyjemne zapachy. Dzięki filtrowi Maxi Fresh warzywa w szufladzie dłużej zachowują świeżość i smak. Udogodnieniem jest szuflada z regulacją wilgotności oraz komora 0. Uwagę zwraca stylowe wzornictwo, zaokrąglone narożniki, a także eleganckie wykończenie wnętrza lodówki. Co więcej, chłodziarko-zamrażarka dostępna jest w pięciu efektownych kolorach.

Przydatne funkcje lodówek: świeżość przede wszystkim!

Funkcja lodówki HydroFresh – szuflada, w której warzywa i owoce pozostają świeże dwa razy dłużej. Panuje w niej optymalny poziom wilgotności, a pofałdowane dno chroni produkty przed zbierającą się na dnie wodą.Funkcja lodówki BioFresh – przedłuża świeżość malin o 2 dni, sałaty – o 8 dni, winogron – o 17 dni, a marchwi i jabłek nawet o 30 dni.Funkcja lodówki DrySafe i HydroSafe – szuflady, w których o optymalną temperaturę i wilgotność powietrza (dostosowywane do danej grupy produktów) dbają czujniki o wysokiej dokładności pomiaru.Funkcja lodówki TwinTech FrostFree i MultiFlow – gwarantują optymalną wilgotność w chłodziarce. Żywność dłużej zachowuje smak i wygląd dzięki niezależny obiegom powietrza w chłodziarce i zamrażarce.Funkcja lodówki Strefa FreshZone – do przechowywania mięsa i ryb.

Przydatne funkcje lodówek: chłodzenie na życzenie

Szybkie zamrażanie/chłodzenie pozwala szybko i na kilka godzin obniżyć temperaturę w komorze chłodziarki lub zamrażarki. Włączenie funkcji zaleca się po włożeniu nowych produktów.Funkcja lodówki Power Cooling, Super Freeze – gwarantują superszybkie schładzanie potraw i napojów oraz osiągnięcie równomiernej temperatury we wnętrzu chłodziarki.Funkcja lodówki Super Cool – pozwala obniżyć temperaturę w chłodziarce do +2°C na 12 godzin. Funkcja przydatna, gdy trzeba szybko schłodzić napoje.Funkcja lodówki Super Frost – oznacza możliwość obniżenia temperatury do -32°C w bardzo krótkim czasie, co jest ważne, gdy chcemy zachować idealny smak i aromat owoców, warzyw i potraw.

Przydatne funkcje lodówek: chłodzenie bez szronu

Funkcja lodówki No Frost – system, który kontroluje temperaturę i nie dopuszcza do powstawania szronu. Chłodziarka czy zamrażarka nie wymagają rozmrażania.Funkcja lodówki Frost Free – odpowiednia cyrkulacja powietrza wewnątrz komór usuwa wilgoć do specjalnego parownika, dzięki czemu nawet w zamrażalniku nie powstaje szron ani lód, który mógłby osadzić się na produktach.

Przydatne funkcje lodówek: dodatkowa oszczędność

Funkcja lodówki Eco – dzięki tej funkcji lodówka dobiera parametry tak, aby zaoszczędzić maksimum energii, a produkty były idealnie chronione.Funkcja lodówki Holiday, Wakacje – gdy komora chłodziarki jest pusta, funkcja ta ustawia temperaturę na poziomie około +15°C, eliminując powstawanie wewnątrz nieprzyjemnego zapachu. Jednocześnie temperatura w zamrażarce jest cały czas utrzymywana na ustawionym poziomie.

Elegancka kuchnia w bieli, architekci WZ Studio
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE