Myjka parowa do okien, fug, podłóg i nie tylko. Jakie urządzenie wybrać?

2022-05-01 11:30

Sprzątenie bywa jedną z najbardziej znienawidzonych domowych czynności, jednak wcale nie musi tak być. Z pomocą wszystkim, którzy nie przepadają za tym obowiązkiem przychodzą producenci sprzętów, które ułatwiają czyszczenie najbardziej kłopotliwych i trudno dostępnych powierzchni, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i ułatwić utrzymanie czystości. Jednym z takich urządzeń jest myjka parowa. Jaką wybrać?

Spis treści

  1. Pomoc w porządkach
  2. Myjka parowa do okien
  3. Myjka parowa do fug
  4. Myjka parowa do podłóg

Pomoc w porządkach

Myjki parowe wszelkiego rodzaju stały się jednym z ulubionych narzędzi wszystkich, dla których domowe porządki były utrapieniem. Ręczne mycie okien, podłóg czy fug to prawdziwe wyzwanie, które bez wsparcie w postaci technologii zajmuje wiele czasu, a także jest o wiele mniej efektywne. Na szczęście, urządzenia ułatwiające proces sprzątania są łatwo dostępne w różnych wersjach oraz cenach. Jakie modele warto rozważyć, kompletując wyposażenie do utrzymania porządku?

Myjka parowa do okien

Ręczne mycie okien wymaga siły i bywa bardzo męczące, zwłaszcza jeśli w grę wchodzi czyszczenie dużych powierzchni, takich jak drzwi tarasowe. Myjka parowa do okien jest nieocenioną pomocą, pozwala też dokładniej usunąć wszelkie zabrudzenia. Co wziąć pod uwagę, planując jej zakup? Z pewnością ważny jest czas pracy baterii, łatwość opróżniania zbiornika z wodą, waga urządzenia oraz to, czy odsącza ono dokładnie wodę z czyszczonej powierzchni, aby nie zostawiało zacieków i smug. Wśród modeli dostępnych na rynku, chętnie wybierane są urządzenia marki Kärscher. Producent oferuje poręczne, niezostawiające smug myjki, często sprzedawane w zestawach z wibrującymi padami, które zwilżają szybę i zmiękczają brud przed użyciem myjki parowej. Popularne są także urządzenia marki Vileda, oparte na akumulatorach jonowo-litowych oraz wyposażone w ruchome głowice. Odpowiedniki popularnych rozwiązań w nieco bardziej przystępnych cenach można znaleźć w supermarketach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Robot do mycia okien. Na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Domowe porady: ekologiczny płyn do mycia okien. Mycie okien bez chemii

Czyszczenie fug: 4 domowe sposoby na czyste fugi

Czym myć płytki podłogowe?

Mop parowy – jaki wybrać? Czy warto? Które mopy parowe są najlepsze?

Myjka parowa do fug

Fugi często sprawiają wiele problemów, jeśli chodzi o ich utrzymanie w czystości. Niezastąpionym sojusznikiem w walce z brudem w tym miejscu może okazać się czyścik parowy. Dzięki jego wąskim dyszom, można z łatwością wyczyścić przestrzenie między płytkami. Urządzenia są lekkie i poręczne, jednak ze względu na niewielkie wymiary pojemnika z wodą, czas ich pracy jest zwykle ograniczony. Dokładne czyszczenie jest możliwe dzięki specjalnym dyszom. Wśród producentów oferujących myjki parowe do fug jednym z najbardziej znanych – podobnie jak w przypadku myjek do okien – jest Kärscher.

Myjka parowa do podłóg

Parowe myjki do podłóg cieszą się coraz większą popularnością. W przeciwieństwie do standardowych mopów, nie wymagają użycia siły i pozwalają z większą łatwością usuwać zanieczyszczenia, a także, dzięki wykorzystaniu wysokiej temperatury nie wymagają stosowania dodatkowych detergentów. Co więcej, pozwalają one nie tylko na mycie gładkich powierzchni, takich jak płytki czy parkiet, ale również na odświeżanie dywanów. Zwykle wystarczy po prostu w tym celu wymienić nakładkę na mopa. Wśród producentów mopów parowych do podłóg można wymienić między innymi marki takie jak: Vileda, Kärscher, Ariete czy Shark.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE