Zaprojektował wszechstronne meble erotyczne. Nam przypominają materace z lekcji WF

2023-01-20 14:16

Takich mebli nie kupisz w pierwszym lepszym sklepie! Kolekcja mebli erotycznych “PLAY PIECES” zaprojektowana przez irlandzkiego, ale mieszkającego w Londynie projektanta Domhnalla Nolana, została zamówiona przez tamtejszy queerowy klub nocny, Joyride.

Kolekcja mebli erotycznych Domhnalla Nolana
Autor: instagram.com/domhnallnolan / facebook.com/bannanat.chaiyapan, fot. Ollie Tomlinson

W skład stworzonej przez Nolana kolekcji wchodzi m.in. klatka, ławka do dawania klapsów i modułowy mebel, który może pełnić różne funkcje, w zależności od preferencji swojego właściciela. Może być łóżkiem, kanapą, siodłem, ławką czy stanowić ścianę klatki. 

Erotyczna kolekcja mebli intryguje swoim minimalistycznym wyrafinowaniem i wszechstronnością. Kiedy po raz pierwszy ją zobaczyłam, od razu przed oczami stanęły mi lekcje WF: brązowe materace obite imitującym skórę skajem, kozioł czy skrzynia.

Okazało się, że moje skojarzenia były jak najbardziej słuszne, ponieważ Nolan faktycznie inspirował się sprzętem do ćwiczeń! Oprócz tego czerpał garściami z kultury seksualnej lat 70. XX w., nadając stworzonym przez siebie meblom, jak sam zresztą mówi, “szykowną zmysłowość”.

Kolekcja mebli erotycznych Domhnalla Nolana
Autor: Fot. Ollie Tomlinson / facebook.com/bannanat.chaiyapan

Na co dzień Domhnall Nolana zajmuje się też projektami komercyjnymi, jest głównym projektantem wnętrz Soho House, jednak również i tam stara się przemycić elementy queerowe. Sam projektant określa się zaimkami “on/oni”.

Cała kolekcja jest pomyślana w ten sposób, by jej użytkownicy mogli według własnego uznania dostosowywać jej poszczególne, wykonane ręcznie elementy do swojej erotycznej wrażliwości.

PLAY PIECE 01, mebel, który może być wszystkim

Ten mebel został zainspirowany futonem. Co to jest futon? To tradycyjne japońskie posłaniem.

Play Piece 01 składa się z połączonych ze sobą prostopadłościanów pokrytych sztuczną skórą w kolorze koniaku. Można je położyć na łóżku albo ułożyć w stos, tworząc z nich krzesło, kanapę czy siodło.

Kolekcja mebli erotycznych Domhnalla Nolana
Autor: Fot. Ollie Tomlinson / facebook.com/interior.addicted

Z kolei metalowa rama umożliwia podniesienie siedziska. Znajdują się na niej też haki i łańcuchy, które pozwalają na montaż poszczególnych elementów tego mebla na różne sposoby. 

PLAY PIECE 02, ławka do dawania klapsów

Ten mebel to regulowana ławka do klapsów, której ramę wykonano z lakierowanej stali. Zamontowano w niej metalowe uchwyty, które zapewniają stabilność użytkownikowi. Nolan przyznał, że przy jej tworzeniu inspirację czerpał ze zmysłowości i mroku rave techno, ale i… przepoconej dyskoteki!

Kolekcja mebli erotycznych Domhnalla Nolana
Autor: Fot. Ollie Tomlinson / facebook.com/bannanat.chaiyapan

Przeczytaj również:

Źródło: yatzer.com