Telewizor 32 cale – co wybrać? Przewodnik zakupowy

2019-04-02 17:46 Paweł Okopień
Telewizor 32 cale
Autor: materiały prasowe SONY Telewizor 32-calowy Sony KDL-32WE610 WiFi

Zakup telewizora tylko z pozoru jest łatwym zadaniem. Należy bowiem wybrać sprzęt cieszący oko, łatwy w obsłudze oraz wyposażony w potrzebne funkcje, jak np. Smart TV. Obecnie popularnością cieszą się coraz większe telewizory, czyli 40-, 55- i 65-calowe. A jaki telewizor 32 cale kupić? Sprawdzamy najciekawsze tanie telewizory 32-calowe.

Telewizor 32 cale – czy to wystarczy?

20 lat temu 32-calowe telewizory uchodziły za duże, teraz zaś są to ekrany mniejsze nawet od niektórych monitorów komputerowych. Mały telewizor to najczęściej model już 40-calowy. W Polsce największą popularnością cieszą się ekrany o przekątnych 40-49 cali, ale coraz częściej decydujemy się na ekrany 55-calowe. Najszybciej rośnie jednak sprzedaż ekranów 65-calowych i większych. Związane jest to z lepszą jakością obrazu, smuklejszą formą oraz oczywiście atrakcyjniejszymi cenami. Zmieniają się też nasze wnętrza. Dawniej telewizor ukrywaliśmy chociażby w meblościance, teraz zaś stawiamy go np. na niskiej szafce RTV albo wieszamy na ścianie.

Zakup telewizora 32-calowego to w tej chwili raczej wybór z konieczności. Jeśli tylko miejsce czy budżet nam pozwala, warto zastanowić się nad większym ekranem. Nie bójmy się dużych przekątnych, zwłaszcza że telewizor 40-calowy często zakupimy w tej samej cenie, a w niektórych przypadkach taniej. Będzie to też ekran o lepszych parametrach, nowszej generacji, z większymi możliwościami. Producenci niemal zaprzestali produkcji nowych serii telewizorów 32-calowych, nie znajdziemy tam topowych modeli ani średniaków. Dlatego główną zaletę telewizora 32 cale stanowi to, że jest tani.

Czego nie znajdziemy w telewizorach 32-calowych? Przede wszystkim możemy zapomnieć o telewizorze 4K o takiej przekątnej. Najczęściej telewizory 32 cale mają rozdzielczość Full HD, ale są też ekrany o mniejszej rozdzielczości HD ready. Nie znajdziemy też matryc 120 Hz, czyli nie możemy liczyć na świetne odwzorowanie ruchu. Możemy zapomnieć o efekcie HDR, szerokiej palecie kolorów i wszelkich innych rozwiązaniach wpływających na jakość obrazu. Zresztą przy ekranie tak niewielkim jak na dzisiejsze czasy trudno byłoby dostrzec takie elementy (musielibyśmy siedzieć z nosem przy ekranie!).

Dlatego też zanim zdecydujemy się na zakup telewizora 32-calowego FullHD, pomyślmy, czy nie lepiej wybrać ekran 40-43-calowy, a może nawet większy. Już przyzwoity 55-calowy ekran 4K ze Smart TV kupimy obecnie w cenie poniżej 2000 zł. Rekomendowana odległość kanapy od ekrany 55-calowego to maksymalnie 2,3 metra, w przypadku 40 cali jest to tylko 1,68 metra, a dla 32 cali – 134 cm.

W wielu telewizorach 32 cale nie znajdziemy też modułu Wi-Fi. Jeśli zależy nam na Smart TV, może zamiast nowego albo droższego telewizora dokupmy dodatkową przystawkę, jak Xiaomi mibox, Google Chromecast lub Apple TV (ewentualnie odtwarzacz Blu-ray z Wi-Fi, konsolę do gier lub inne urządzenie multimedialne).

..  Jak sprytnie ukryć kable TV? 5 sposobów >>>

32-calowe telewizory Toshiba

32W1733DG, telewizor już za 699 zł

Podstawowy telewizor Toshiba nie powinien nas zawieść swoim wykonaniem i jakością obrazu w tej klasie sprzętu.

Toshiba 32L3733DG WiFI FullHD, od ok. 999 zł

Za mniej niż 1000 zł można mieć telewizor 32 cale z dostępem do Netflixa i YouTube’a. To wystarczająca rekomendacja dla tego modelu.

Telewizor 32 cale Philips

Philips 32PDS5803 – Smart TV WiFi FullHD

Tani telewizor z dostępem do popularnych aplikacji wideo. Ciekawa propozycja zarówno pod względem ceny, jak i możliwości.

Philips 32PFS6402 FullHD Android TV Smart TV

Telewizor z systemem Android. Choć działanie systemu na tym ekranie wymaga cierpliwości, to daje dostęp do mnóstwa różnorodnych aplikacji. Propozycja dla osób świadomych tych korzyści.

Philips 32PFS5863 FullHD – telewizor 32 cale z głośnikiem Bluetooth

Nietypowy telewizor Philipsa ze względu na głośnik pod telewizorem. Dzięki temu oferuje on najlepszy dźwięk, jeśli chodzi o telewizory tej wielkości, a jednocześnie głośnik może działać niezależnie od telewizora. Świetny pomysł do pokoju dziecka czy na działkę.

..  Jak i czym czyścić ekran telewizora? >>>

Telewizory 32 cale od Samsunga

SAMSUNG UE32N4002

Podstawowy telewizor Samsung. Jego zaletą jest prostota obsługi, dobre wykonanie. Jedna z lepszych propozycji dla osób, które chcą telewizor do oglądania telewizji naziemnej. Idealna opcja dla seniorów.

SAMSUNG UE32M5522 FullHD WiFi Tizen

Telewizor, który ma „wszystko” w wydaniu mikro. Tu znajdziemy stabilnie działające Smart TV Tzien z dostępem do mnóstwa aplikacji VOD. Zdecydowanie propozycja dla tych, którzy szukają rozwiązania Smart TV z najwyższej półki, ale właśnie w rozmiarze 32 cale.

Telewizor 32 cale Sony

Sony KDL-32WE610 WiFi

Ciekawa propozycja dla tych, którzy szukają małego telewizora, ale z dostępem do funkcji internetowych, i cenią sobie ponad wszystko jakość obrazu. To jeden z najlepszych 32-calowych ekranów, jaki można obecne znaleźć na rynku.

Sony KDL-32RE400

Prosty telewizor od Sony oferujący bardzo ładne kolory i wyróżniający się świetną jakością wykonania. Jest jednak droższy od większości telewizorów tej klasy.

Telewizor 32 cale LG

LG 32LK510B

Prosty, tani telewizor HD ready od LG. Jest to sprzęt dla osób szukających niewielkiego ekranu do korzystania z kablówki lub telewizji naziemnej, oczekujących przyzwoitej jakości za niewielką cenę.

LG 32LK6100 Full HD Wi-Fi, Web OS

Telewizor z bardzo intuicyjnym systemem Smart TV z dostępem do polskojęzycznych aplikacji. Co istotne, oferuje rozdzielczość obrazu Full HD.