Leć sprawdzić, czy masz w pralce taki haczyk. Wyjaśniamy jego funkcję

2023-04-28 15:54

Człowiek uczy się całe życie, a o swoich sprzętach szczególnie ten, który nie czyta ich instrukcji. Amberle Buss, użytkowniczka TikToka, zaprezentowała na swoim kanale jeden z elementów pralki, o którym mało kto wie, a nawet jeśli, to nie ma pojęcia do czego służy.

Haczyk w pralce
Autor: Getty Images/PeopleImages, tiktok.com/@amberthebuss

Współczesne pralki nie są specjalnie trudne w obsłudze. Są tak dobrze opisane, że nie musimy sprawdzać w instrukcji, który program powinniśmy nastawić, aby wyprać daną rzecz. Już większy kłopot sprawia nam to, do czego służą przegródki w pralce.

Okazuje się jednak, że jeden z elementów jej budowy nie przez wszystkich jest używany. Ba! Wielu w ogóle nie wiedziało o jego istnieniu lub, jeśli nawet go dostrzegło, nie zaprzątało sobie głowy jego funkcją. Tymczasem malutki haczyk, który znajdziesz niedaleko rączki do otwierania pralki, może sprawić, że będzie ci ona służyć dłużej.

Do czego służy haczyk przy drzwiach pralki?

Amberle Buss postanowiła przybliżyć swoim obserwatorom tę, jak się okazało, wiedzę tajemną. Ten niewielki haczyk przecwidziała tworzeniu się w pralce pleśni, a co za tym idzie nieprzyjemnego zapachu, którym mogą przesiąknąć nasze świeżo uprane ubrania. 

Dzięki znajdującemu się przy blokadzie drzwiczek haczykowi zapobiegniemy przypadkowemu zamknięciu się pralki, a powietrze będzie miało dostęp do jej wnętrza.

Jeśli zamkniesz wciąż wilgotną pralkę, po pewnym czasie wilgoć i panujące tam ciepło stanie się bardzo przyjaznym miejscem dla rozwoju grzybów, bakterii i pleśni. Aby je zwalczyć, będziesz musieć poświęcić nieco czasu.

Sprawdź, czy twoja pralka ma haczyk

Po obejrzeniu powyższego nagrania wiele osób pobiegło do swojej pralni, łazienki czy kotłowni, by na własne oczy przekonać się, czy ich pralka jest wyposażona w tego typu gadżet. Okazało się, że nie wszystkie modele go posiadają, co wywołało nie tylko zdziwienie, ale i rozczarowanie niektórych internautów.

Przeczytaj również: