Białe dekoracje na Halloween. Bawimy się konwencją i przełamujemy stereotypy!

2017-10-01 17:29

Dekoracje na Halloween kojarzą się z kolorami czarnym i pomarańczowym. Bo ma być strasznie!! Ale może czasem warto przełamać konwencję i przygotować ozdoby domu i potrawy w kolorze białym? W końcu duchy są białe… Zobaczcie kilka pomysłów jak udekorować dom i stół na przyjęcie w dniu Halloween!

Białe dekoracje na Halloween zaskoczą większość Twoich gości. A o to przecież chodzi jeśli organizujesz imprezę tematyczną. Przez kilka lat zdążyliśmy się przyzwyczaić do czarnych i pomarańczowych dekoracji. Ale lubimy przełamywać konwenanse i zainspirowani białymi duszkami podpowiadamy jak przygotować białe ozdoby na Halloween w mieszkaniu i jak udekorować stół. Przydadzą się także białe potrawy, lub ozdobione na biało. To nie jest trudne, zobaczcie!

Białe dekoracje domu na Halloween

•    Biała serweta na  czarnym albo białym talerzu – papierowa lub płócienna , ale biała serweta będzie jak negatyw czarnej dekoracji stołu. Płócienną serwetę możesz złóż tradycyjnie, natomiast z białej możesz ułożyć kwiat…
•    Duszki zrobione z białej gazy ustawione na stole lub parapetach i półkach z książkami stworzą  zaskakująca dekoracje na Halloween, która chyba nikogo nie przestraszy, a raczej wywoła uśmiech.

Czytaj też: Dekoracja domu i stołu na domowe przyjęcie z okazji Halloween

Białe Halloween
Autor: agencjafree/living4media

•    Białe minidynie – prawdziwe lub pomalowane farbami kredowymi – oraz całe główki czosnku możesz ułożyć na stole, komodzie lub podłodze
•    Lampiony z białymi świecami i czaszki umieszczone pod szklanymi kopułami jak cenne dzieła sztuki jubilerskiej nie pozwolą mieć wątpliwości co to za okazja

Białe potrawy na przyjęcie halloweenowe

•    Białe duszki z bezy – przygotuj pianę z białek ni cukru jak na normalna bezę. Postaraj się by masa naprawdę była sztywna – duszki nie rozpłyna się piekarniku. Pilnuj tez czasu i temperatury w piekarniku – duszki sa znacznie mniejsze niż normalna beza i szybciej wysychają. Wysuszonym bezom narysuj twarze roztopiona gorzką czekoladą.
•    Biały tort – niespodzianką będzie jeśli po przekrojeniu okaże się, że w środku jest pomarańczowy, bo jest to ciasto marchewkowe lub dyniowe - typowy, jesienny przysmak . Do wykończenia tortu użyj gotowego lukru – będzie idealnie gładki lub frostingu z serka jak do ciasta marchewkowego.
•    Biała zupa –migdałowa lub barszcz biały

Zobacz też: Dekoracje na Halloween

Białe Halloween
Autor: agencjafree/living4media

•    Muffiny lub babeczki udekorowane białymi duszkami – duszki zrób z kruchych ciasteczek pokrytych białym lukrem lub z grubej warstwy lukru.