20 pomysłów na niesamowitą dynię na HALLOWEEN

2021-10-06 10:56

Dynia na Halloween nie musi być wyłącznie wydrążonym w środku upiornym lampionem. Przekonamy Cię, że dynie na Halloween mogą być sympatyczne, a nawet śmieszne. Możesz też samodzielnie przygotować halloweenową dynię. Zobacz 20 pomysłów na wzory dyni na Halloween w galerii zdjęć!

Dynia na Halloween kojarzy się nam zwykle z jednym obrazkiem: wydrążony w środku lampion z dyni, upiornie świecący po zapadnięciu zmroku. I w większości przypadków dynie na Halloween tak właśnie wyglądają. Tymczasem okazuje się, że taka okazjonalna dekoracja z dyni może być zupełnie inna.

Zobacz: Jak zrobić lampion? Poradnik >>>

Dynia na Halloween: wystarczy nakrycie głowy

Aby dyni nadać odświętny charakter, czasem wystarczy zwykłe nakrycie głowy. W Halloween nie powinna więc dziwić dynia w kapeluszu, w zawiązanej chustce albo opasce. Dynia w kapeluszu może występować wyłącznie nasmarowana olejkiem – dla lepszego połysku, albo z zabawnymi wycięciami w kształcie oczu, nosa i ust. Porada na Halloween: jeśli dynię ubierzemy w szpiczasty, wysoki kapelusz, od razu skojarzy się z czarownicą, a z okazji święta duchów takie skojarzenia są przecież istotne.

Polecamy: Dekorujemy dom na Halloween >>>

Dynia na Halloween: rysujemy po dyni

Dynia na Halloween może być zabawna. Dorysujmy dyni markerem duże oczy i śmiejące się usta – w wyrazie „twarzy” mamy pełną dowolność. Potrzebny nam będzie marker czarny i na przykład biały korektor, które dość dobrze rysują po skórce warzywa. Taka stylizacja dyni na Halloween nie wyklucza oczywiście dorobienie jej włosów – na przykład z liści lub włóczki, czy też założenia kapelusza.

Koniecznie zerknij do naszej galerii na 20 pomysłowych dyń w ciekawej stylizacji na Halloween!

Nie przegap: Jak zrobić nietoperze na Halloween: instrukcja KROK PO KROKU >>>

Wideo: jak zrobić lampion z dyni?

Dynia na Halloween: instruktaż

Przed rozpoczęciem prac dynię na Halloween należy oczyścić pod bieżącą wodą i osuszyć. Najpierw obcinamy górę dyni, tak aby po zdjęciu „wieczka” można było swobodnie wydrążyć środek. Nie wyrzucajmy wyciętego wieczka, przyda się w kolejnym etapie do przykrycia dyni. 

Wybierając ze środka miąższ dyni, postarajmy się zostawić margines na około 2-3 cm przy samej skórce, aby ścianki dyni nie były zbyt cienkie.

Następnie po zewnętrznej stronie dyni rysujemy markerem (dość szerokie) usta, oczy i nos. Ich kształt i wygląd zależy wyłącznie od naszej wyobraźni. Ważne, aby ciekawie eksponowały światło. Nasza dynia na Halloween może być sympatycznym stworkiem lub straszydłem – całość zależy od naszej koncepcji.Ostrym nożykiem wycinamy środek zaznaczonych markerem elementów, tak by powstały otwory. Na koniec naszą dynię na Halloween możemy delikatnie nabłyszczyć, na przykład olejem. Gdy wstawimy do niej świeczkę, będzie pięknie połyskiwać w halloweenową noc.

PAMIĘTAJ: nie wyrzucaj wydrążonego miąższu dyni. Możesz z niego zrobić zupę z dyni albo pyszne muffiny.

Przeczytaj też: Dynie - sposób na jesienną dekorację domu i ogrodu >>>

Ozdoby na Halloween - GALERIE ZDJĘĆ

Najpopularniejsze ozdoby halloweenowe powstają oczywiście z dyń mniejszych lub większych. Ale nie tylko! Zobacz w naszych galeriach zdjęć, jakie dekoracje na Halloween możesz przygotować do swojego domu i wokół niego.

Więcej: Wystrój wnętrz: październik pod znakiem dyni! INSPIRACJE! >>>

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W październikowym numerze „M jak Mieszkanie” zapraszamy do domu ciepłe, zgaszone odcienie i nastrojowe światło. Przedstawiamy inspirujące przykłady lamp w stylach boho, industrialnym i nowoczesnym. Znajdziesz tu swoje ulubione!

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie – Październik 2021