Dekoracja stołu i dekoracja domu na Halloween. INSPIRACJE!

2017-10-17 16:04 Monika Czerwińska-Konarska

Halloween jest idealną okazją do wyjątkowej dekoracji domu. Także dekoracja stołu może okazać się niezłą zabawą. Korzystajmy z pięknych dyń na Halloween, pomarańczowych, zielonych, białych - jest ich teraz mnóstwo. Przygotowaliśmy kilkanaście INSPIRACJI ozdób na Halloween i dekoracji stołu, ale możliwości jest na pewno dużo, dużo więcej…

Halloween  powoli staje się i naszą „nową świecką tradycją”. Możemy się z tym zgadzać lub nie. To jest nasz wybór. Ale jeśli lubimy tematyczne spotkania z przyjaciółmi, dobre jedzenie, podkreślające wydarzenie, czemu nie skorzystać z okazji? Dekorowanie domu na Halloween i przygotowywanie mrocznych potraw może być naprawdę znakomitą okazją do zabawy i pośmiania się.

Dekoracja stołu: mroczne Halloween rozświetlone lampionami i …oczami

Halloween to mrok i blask. Mrok tła – czarne obrusy, talerze, półmiski, świeczniki i blask świec lampionów, latarenek… Do rozświetlania mroku na stole możemy korzystać z gotowych świeczników i lampionów, ale równie dobrze sami możemy je przygotować. Wydrążanie prawdziwej dyni nie jest takie trudne. Tak samo własnoręcznie zrobione lampiony z puszek po konserwach. A ile może być przy tym śmiechu i zabawy – wspomnienia będą bezcenne. Dekoracją stołu powinny być także potrawy, również nieco bardziej mroczne niż zazwyczaj, czasem nawet trochę przerażające. Co powiecie na ciasteczkowe oczy, parówkowe palce albo bezowe duszki? Na Halloween sprawdzą się sałatki z krwawymi burakami, befsztyk tatarski, czarny makaron i ledwo usmażone steki…  Do picia polecamy sok z czarnej porzeczki lub aronii, kawę, ciemne nalewki i czerwone wino… Pomysłów jest mnóstwo, puśćmy więc wodze fantazji i dobrze się bawmy!

Czytaj też: ZRÓB TO SAM. Lampiony z puszek na Halloween

Dekoracja domu: świece, świeczniki, lampiony, dynie…

Halloween to mnóstwo małych i większych światełek. Mogą to być własnoręcznie przygotowane lampiony z wydrążonej dyni i gotowe dynie ceramiczne. Są to też pomarańczowe i czarne świece. Im więcej różnych światełek tym lepiej. Pamiętajmy, że dekorować możemy również balkony, tarasy i wejścia do domu. Ustawiajmy tam duże dynie, po kilka obok siebie. Będzie to naprawdę ładna sezonowa ozdoba. Możemy też powiesić na drzwiach stroik zrobiony z kolorowych jesiennych liści, szyszek i jarzębiny. Pomysłów na dekoracje na Halloween  jest naprawdę mnóstwo. Wystarczy zrobić jedną ozdobę do domu, a pomysły same zaczynają przychodzić do głowy.

Więcej: dyniowe lampiony i upiorne rzeźby na Halloween