Kartka świąteczna. Jak zrobić kartkę świąteczną? POMYSŁY i WIDEO

2020-11-27 10:43
Kartka świąteczna jak zrobić
Autor: agencjafree/living4media

Zastanawiasz się, jak zrobić kartkę świateczną dla bliskich? Kartki świąteczne - wykonane metodą zrób to sam - sprawią obdarowanym mnóstwo radości. Taka kolorowa kartka świąteczna z życzeniami będzie miłym dodatkiem do prezentów. Zobacz nasze instruktażowe wideo!

Kartki świąteczne już na stałe wpisały się w naszą tradycję. W zrób to sam prezentujemy pomysły na kartki bożonarodzeniowe. Samodzielnie wykonane na pewno bardziej ucieszą obdarowanego niż podobne gotowce kupione w sklepie. A praca DIY także nam sprawi dużo przyjemności. Przeczytaj nasze porady i zobacz instrukcję WIDEO, jak zrobić kartkę świąteczną.

Jak zrobić kartkę świąteczną? Potrzebne materiały

Do zrobienia pierwszej kartki będziemy potrzebować kawałka kolorowego papieru lub kartonu, kolorowego filcu, a także dodatków, takich jak tasiemki, gotowe oczka, cekiny. Kupimy je w sklepach z pasmanterią i papierniczych. Niezbędne będą także klej i nożyczki. Ponadto możemy przygotować dowolne, ulubione i drobne ozdoby, które można przykleić na kartkę.

Kartka świąteczna z Mikołajem krok po kroku

Pierwsza kartka świąteczna będzie przedstawiała Mikołaja i choinkę. Użyjemy kolorowego filcu - białego, czerwonego i zielonego. Wycinamy po kolei części garderoby Mikołaja i układamy na kartce. Następnie z zielonego filcu wycinamy kształt choinki. Gdy mamy pewność, że wycięliśmy już wszystkie elementy postaci, możemy przystąpić do ich sklejania. Najpierw sklejamy wszystkie elementy Mikołaja, a dopiero potem przymocowujemy całość do kartki. Choinkę zdobimy kolorowymi dodatkami. Górną krawędź kartki świątecznej smarujemy klejem i wykańczamy tasiemką.

..  Renifer z filcu krok po kroku – instrukcja i szablon >>>

Jak zrobić kartkę świąteczną z aniołem?

Druga kartka z kategorii "zrób to sam" będzie bardziej elegancka - z aniołem. Doskonale nada się do obdarowania cioci lub babci. Do zrobienia tej kartki świątecznej wykorzystamy kolejny usztywniany kartonik – tym razem z okienkiem. Potrzebujemy również obrazka, który wkleimy w środek kartki – w tym przypadku będzie to gotowy obrazek aniołka. Niezbędne będą także tasiemka, farby do namalowania listków ostrokrzewu, pędzle oraz klej.

Wybieramy postać anioła o odpowiedniej wielkości, aby mieścił się w okienku. Przycinamy odpowiedni kawałek złotej tasiemki i przyklejamy dookoła okienka z aniołem. Obrazek z aniołem wklejamy w środek kartki świątecznej. Na jej brzegach, po zewnętrznej stronie kartki, farbami malujemy zielone ostrokrzewy i kolorowe owoce. Świąteczne życzenia możemy wpisać tuż pod postacią anioła.

Kartka świąteczna krok po kroku - instruktaż WIDEO

Jeśli nie masz pewności, jak zrobić kartkę świąteczną, zajrzyj do materiału wideo, w którym powtarzamy wszystkie wyżej opisane kroki. Mikołaj i choinka czy piękny aniołek - co wybierasz?

Dekoracja świąteczna w stylu skandynawskim. DIY: wideo krok po kroku

Agnieszka Malec, stylistka Urzadzamy.pl, pokazuje, jak w prosty sposób wykonać bezpretensjonalną, nowoczesną dekorację świąteczną w stylu skandynawskim. Wystarczy do tego kilka puszek, parę świec, nieco mchu (z legalnego źródła, np. ze sklepu ogrodniczego), trzy hiacynty i garść dodatków. Szczegóły wraz z instrukcją wykonania w naszym wideo DIY.

Skandynawska dekoracja świąteczna na Boże Narodzenie. Kompozycja ze świecami. DIY

Kartka świąteczna eko, czyli DIY z recyklingu

Do zrobienia świątecznej kartki wystarczą: kolorowy magazyn, kawałek kartonu, linijka, nożyk do papieru, ewentualnie nożyczki, klej szybko schnący i ołówek.

Najpierw z kawałka kartonu wycinamy kartkę. Rysujemy ołówkiem od linijki linie cięcia. Następnie nożykiem do papieru wycinamy wybrany kształt świątecznej kartki (kwadrat, prostokąt). Kartka jest składana, żeby więc karton równo się zagiął na osi symetrii, tylko lekko ją nacinamy.

Kolejny krok – na wierzchniej stronie kartki szkicujemy świąteczny motyw. Najlepiej wybrać prosty, bo taki łatwo wyciąć. To ważne zwłaszcza wtedy, kiedy nie mamy wprawy. Motywem może być np. choinka świąteczna lub gwiazdka. Motyw wycinamy od linijki nożykiem do papieru.

..  Choinka z szyszek – jak zrobić samodzielnie? PORADNIK >>>

Teraz kolej na tło. Przykładamy kartkę z wyciętym motywem do zdjęcia z kolorowego magazynu (nie musi być ze świątecznym tematem, może być z abstrakcyjnym). Zdjęcie będzie widoczne w wyciętym kształcie, dlatego zwróćmy uwagę na ładny kadr zdjęcia. Za pomocą ołówka robimy obrys wierzchniej strony kartki na zdjęciu i wycinamy go nożykiem. Na spodniej stronie zdjęcia rozprowadzamy klej i przyklejamy go do wewnętrznej części kartki. Pozostaje wpisać ciepłe sercu życzenia, włożyć kartkę na święta do ładnej koperty i wysłać albo ustawić taką dekorację na Boże Narodzenie na kominku lub półce.

Więcej pomysłów na ozdoby świąteczne - GALERIE ZDJĘĆ

Ozdoby świąteczne ręcznie robione cieszą najbardziej. Zebraliśmy najciekawsze inspiracje spod znaku DIY. Może znajdziesz coś idealnego dla siebie?

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Czerwcowe „Moje Mieszkanie” zaprasza na urlop od codzienności. Wprowadź do wnętrz kolory wczesnego lata oraz urządź salonik pod chmurką. Poznaj bliżej wzory geometryczne i doceń ich moc!

Kup dostęp od 1 zł
Moje Mieszkanie - Czerwiec 2021