Zbudowała wyspę kuchenną z mebli IKEA. Spektakularny efekt za nieco ponad 200 zł

2023-05-19 13:37

Ikeaowska seria KALLAX jest szczególnie lubiana, ponieważ, posiadając nieco wyobraźni, uniwersalne regały można zamienić praktycznie w dowolny mebel. Jill, jedna z użytkowniczek Instagrama, za ich sprawą wyczarowała niewielką wyspę kuchenną, która również może pełnić funkcję stołu.

Wyspa kuchenna z regału Kallax
Autor: instagram.com/jillyshumblehome

Regał KALLAX, który jest dostępny w wielu różnych wariantach i kolorach, to świetna baza, by stworzyć coś z niczego. Ostatnio pisaliśmy, jak w łatwy sposób przekształcić go w stylową półkę na wino. 

Teraz udało nam się znaleźć w sieci jeszcze bardziej imponującą transformację. Regał KALLAX został zamieniony w prawdziwą wyspę kuchenną za pomocą produktu, który w Polsce kupimy za 199 zł!

Jak zrobić wyspę kuchenną z regału KALLAX?

Jill zdecydowała, że regał będzie bazą do wykonania wyspy. Na samym początku przykręciła do niego cztery regulowane nogi o wysokości 195 mm. Następnie wymierzyła wszystkie boki regału (już z zamontowanymi nóżkami) i na trzech z czterech stron przykleiła odpowiednio przyciętą płytę MDF. 

Na niej z kolei przykleiła listewki (również z MDFu), tworząc w ten sposób sztukaterię. Całość pomalowała farbą Valspar w odcieniu Eggshell

Później na tak gotowej “nodze” zamontowała blat, który okleiła papierem kontaktowym o wzorze marmuru. W wolne przestrzenie na półce wstawiła kosze do przechowywania. Na sam koniec do wyspy kuchennej dostawiła krzesła i voilà! 

Na swoim Instagramie Jill napisała, że budowanie tego mebla było jednym z najprzyjemniejszych zadań związanych z majsterkowaniem, a dzięki niemu w jej domu powstała nowa przestrzeń pozwalająca jej rodzinie się integrować i spędzać ze sobą więcej czasu.

Przeczytaj również:

Źródło: apartmenttherapy.com

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE